טיול בעקבות מיעוטי  ה"באי" וה"נאשי"

מסלול לדוגמא: 6 ימים 5 לילות.

 

אתם מוזמנים להצטרף למסע על "דרך התה והסוסים" העתיקה במסע אל ביתם של בני מיעוט ה"באי" שחיים באזור דאלי ושאשי ובני מיעוט ה"נאשי" שחיים זה אלפי שנים באזור ליג'יאנג בטיול שמשלב תרבות סינית קלאסית יחד עם תרבות בני מיעוטים, בודהיזם משולב עם דאואיזם ודת

שאמנית מקומית וכמובן ליהנות מהנוף, הטבע ושלל האטרקציות שיש לאזורים נפלאים אלה להציע.

שלושת הפגודות- העיר העתיקה של דאלי
עמק שאשי, מחוז סצ'ואן
הר שיבאו שאן, ליד שאשי, מחוז יואן
בת למיעוט הנאשי, באיישה, העיר העתיקה של ליג'יאנג, מחוז יונאן
ערוץ דילוג הנמר

 

יום 1: קונמינג- דאלי  (לינה: דאלי)

לאחר הנחיתה בשדה התעופה של דאל, העברה למלון שלכם בעיר העתיקה של דאלי, בירתה הקדומה של הממלכות Nan Zhao וDali- ששלטו באזור בין המאות ה- 8 ל- 13. העיר שוכנת בגובה 1,900 מטר על שפת אגם "ארחאי", אגם המים המתוקים השביעי בגודלו בסין ולמרגלות רכס ה"טסאנג" שמתנשא לגובה של 4,000 מטר. 80% מתושבי דאלי הם בני מיעוט ה"באי" אשר גרים באזור כבר למעלה מ- 3,000 שנה.

לאחר ההתמקמות במלון נצא לסיבוב קצר בעיר העתיקה ואחריו נלך לסדנת בישול חוויתי של אוכל בסגנון יונאני או סיצ'ואני במהלכו נצא 

שאר הערב יהייה פנוי לשיטוט עצמאי בין חומות העיר העתיקה שנשמרו מתקופת שושלת מינג.

 

יום 2: דאלי - Wei Bao Shan (לינה: דאלי)

נצא בבוקר בנסיעה של כשעה וקצת לעיירה WeiShan  שנמצת כ- 50 ק"מ מ-XiaGuan  (העיר החדשה של דאלי). זאת היא עיירה קטנה ומקסימה שרק לאחרנה נפתחה לתיירים כך  שהיא עדיין שומרת על צביונה האותנטי. לאחר סיור בעיר העתיקה וארוחת צהריים נצא ברגל לכיוון הר – WeiBao Shan

 “Towering treasure  mountain”. אזור ההר הוא מובלעת דאואיסטית עם 20 מקדשים שפזורים על הגבעות המיוערות שבאזור בין עצים מחטיים ומשקיפים על נהר  Guajiang. נצא בסיבוב מעגלי של כ- 3 שעות בין המקדשים הדאואיסטים והבודהיסטים שעל ההר ונהנה מהתצפית מרש ההר.

.אחר הצהריים נחזור לדאלי לסיבוב בעיר העתיקה

 

יום 3: דאלי- שאשי (לינה: שאשי)

לאחר ארוחת בוקר נצא לחוות התה ששוכנת בואדי מקסים שמשקיף על אגם ארחאי ונפת דאלי שם נתנסה בכל שלבי הכנת התה הירוק המשובח של יונאן החל ליקוט עלי התה, הקלייה ולבסוף טקס התה הסיני המסורתי. את התוצרת שתישאר נוכל לקחת הביתה.

מדאלי נתחיל לטפס צפונה על דרך המשי הדרומית שידוע גם כ- "דרך התה והסוסים",  דרך סחר עתיקה שתחילתה מהודו ודרום מזרח אסיה אל טיבט ואל פנים הארץ. נתחיל בכפר שי ז'ואו, כפר- שוק שממוקם על הדרך העתיקה. נעבור דרך השוק המקומי התוסס בו בני המיעוטים השונים שחיים בכפרים שעל שפת האגם וההרים מסביב מגיעים למכור את מרכולתם. נעבור בדרך בחנות מפעל לייצור אטריות אורז, משפחה מקומית שחייה בבית עתיק בסגנון באי ומכינה גבינה מקומית ולבסוף לבית ספר לציורי משי- זאת היא אומנות מיוחדת הדורשת טכניקה גבוה במיוחד ושכמעט נעלמה במהפיכת התרבות אך בעשור האחרון כיום בית הספר והאמנות משגשגים מחדש. משי ז'ואו נמשיך לכפר ז'ואו צ'נג שם נבקר בשוק המקומי שלידו נמצא מפעל משפחתי שמייצר בדים ובגדים בשיטת הtie-dye, שיטה מסורתית בת מאות שנים של בנות המקום במהלכה הן קושרות יריעות בד וטובלים אותן בצבעים המופקים מצמחים שגדלים באזור, התוצאה היא בדים ובגדים בשלל צבעים וצורות. אחה"צ נצא לכיוון הכפר שאשי ששוכן בתוך עמק מרהיב ושופע בשדות. 

 

יום 4: שאשי (לינה: שאשי)

שאשי הוא כפר קטן ומקסים שמרוחק כ-50 ק"מ בלבד מהרמה הטיבטית. הכפר היה במשך מאות שנים נקודה מרכזית על דרך התה והסוסים. כיום עיקר העיסוק של המקומיים הוא בחקלאות והם עדיין מעבדים את  השדות בשיטות שהיו נהוגות מקדמת דנא.

 בימי שישי, שאשי, שבימים כתקנם הוא כפר שקט ורגוע הופך למקום חיי ותוסס כאשר מגיעים לכאן כל תושבי הסביבה כדי למכור את מרכולתם, הכל החל מירקות פירות וחמוצים, דברי לבוש ועד פרות, חזירים ופרדות.

לאחר הסיור בשוק נסע לטיול יום בהר הקדוש Shi Bao

מלבד הנוף היפייפה שניבט ממנו היה ההר במשך מאות שנים מרכז פולחן בודהיסטי לבני האזור.

נעצור בשני מקדשים ייחודיים, שמשלבים מוטיבים של בודהיזם טיבטי, סיני ואמונות איזוטריות שהיו נהוגות באזור. משם נמשיך בטיול רגלי במורד ההר שבתוך סלעיו האדומים חצובים מקדשים קטנים, בחזרה לשאשי. מרשם נצא בנסיעה לעיר העתיקה של ליג'יאנג, הערב יהיה פנוי לשיטוט עצמאי במבוך הסמטאות של העיר העתיקה.

 

יום 5:  ליג'יאנג (לינה: ליג'יאנג)

העיר העתיקה של ליג'יאנג, היא מקום משכנם של מיעוט הנאשי, מיעוט עם שורשים מטריאכלים, היסטוריה מרתקת ותרבות עשירה שכוללת דת, שפה וכתב ייחודיים. לאחר ארוחת בוקר נצא אל הר דרקון הירקן המרהיב שמתנשא לגובה של 5,596 מטר מעל פני הים. נבקר בכמה אזורים יפיפיים בשמורה כשהשיא יהייה במופע המופלא Impression Lijiang Show בבמיויו של הבמאי הסיני המפורסם Zhang Yi Mou . משם נמשיך לכפרי ה"נאשי" באיישה ו- יוחו ומשם חזרה לליג'יאנג.

 

יום 6: ליג'יאנג- ערוץ דילוג הנמר-

נצא בבוקר אל המקדש הטיבטי Zhiyun, מקדש חביב עמוס דגלי תפילה, גלגלי תפילה וציורי קיר צבעוניים מהמיטולוגיה הטיבטית. משם נמשיך לתצפית על "העיקול הראשון של נהר היאנגצה" העיקול הענק שמשאיר את הנהר שהוא עורק החיים המרכזי בסין, בתוך גבולות המדינה בשונה מהנהרות המקבילים לו , המקונג והסלווין שבורחים למדינות אחרות.

משם נמשיך אל "ערוץ דילוג הנמר"- ערוץ של נהר היאנגצה המפורסם. עומקו של הערוץ מהנהר לראש ההר הוא 3,760 מטר והוא אחד הערוצים העמוקים בעולם. נרד עד לנקודה הנמוכה ביותר של הערוץ שם המים שוצפים בעוצמה.

כשנסיים נחזור לליג'יאנג לטיסתכם אל היעד הבא. 

 

 

***סוף הטיול***

 

 

* אלה הם רק חלק מהמקומות ביונאן אליהם נוכל לקחת אתכם... יש עוד המון כפרים, הרים ,עמקים, עיירות עתיקות ומסלולי טיול וטרקים מתוכם תוכלו לבחור.

  

* כל הטיולים הם טיולים בהתאמה אישית לכל מטייל וקבוצה.

 

* הטיול ביונאן אפשרי כל השנה כל מה שנשאר לכם לעשות הוא לבחור תאריך ואנחנו כבר נעזור לכם לבנות את הטיול האידיאלי לאותה עונה.

לפרטים נוספים מוזמנים ליצור איתנו קשר:

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג