סצ'ואן בכלל ואזור צ'נגדו בפרט מפורסמים באוצרות הטסע הייודיים שלהם אשר הפכו לפארקים מרהיבים אשר ידועים בכל רחבי סין כמקומות שחובה להגיע אליהם, לצד האוכל הסצ'ואני המתובל, המקדשים והתרבות המקומית וההסטוריה העשירה הם מספקים טיול אידיאלי של כמה ימים. 

  

"בעקבות אוצרות הטבע של סצ'ואן"

מסלול לדוגמא: 7 ימים 6 לילות

שמורת חואנגלונג, מחוז סצ'ואן
פארק הפנדות בצ'נגדו, מחוז סצ'ואן
הבודהה הגבוה ביותר בעולם, לשרן, מחוז סצ'ואן
נוף מפסגת ההר הבודהיסטי הקדוש אמי-שאן, מחוז סצ'ואן

 

יום 1: בייג'ינג- ג'יוז'איגו (לינה: ג'יוז'איגו)

נעלה על טיסת צהריים מבייג'יג , לקראת אחר הצהריים נחיתה בשדה התעופה של ג'יוז'איגו ונסיעה בדרך נוף יפייפיה דרך כפרים ומישורי דשא אל הכפר ששוכן בכניסה לשמורת ג'יוז'איגו המפורסמת שם גם נישן.

 

יום 2: ג'יוז'איגו (לינה: ג'יוז'איגו)

ג'יוזאיגו הוא אולי הפארק המפורסם ביותר בסין וקרוב לוודאי שגם אחד היפים, אם לא היפה ביותר שבהם. המקומיים הטיבטים מספרים שלפני עידנים שד מרושע גרם לאלה יפייפיה להפיל את מראת הקסמים שקיבלה מאהובה וכשזאת פגעה באדמה היא התנפצה ל-118 אגמים ובריכות צלולות וכך נוצרה לה השמורה המרהיבה שכל בריכה יפה יותר מקודמתה.

 את היום נעביר בסיור בין הבריכות עם הצבעים המשתנים, וההרים הנישאים שמשתקפים במים הצלולים, מפלים מרהיביםוהכפרים  הטיבטים שבמרכז השמורה. בערב נאכל אוכל מקומי ונראה מופע ריקוד ושירה טיבטיים.

 

יום 3:  חואנגלונג - צ'נגדו (לינה: צ'נגדו)

לאחר ארוחת בוקר נצא לנסיעה דרך נוף מרהיב של הרים מושלגים לשמורה היפייפיה חואנגלונג שפירוש שמע בסינית הוא"דרקון זהוב" . לפי האגדה המקומית, דרקון זהוב חתך את הערוץ בגופו והשאיר מאחוריו חלק מקשקשיו הזהובים וזאת הסיבה לצבע האדמה וצורתה המזכירים קשקשי דרקון. מי השלגים אשר יורדים מההרים הגבוהים המקיפים את השמורה אוספים בדרך מינרלים שונים אשר נותנים למים המצטברים בטרסות האבן הטבעיות צבע יחודי ומדהים ביופיו.

אחרי הסיור בשמורה נסע לשדה התעופה המקומי ונעלה על טיסה קצרה לצ'נגדו. את היום נסיים ב- "אופרה של סצ'ואן", מופע אופרה סינית המשלב אלמנטים שונים של, שירה קונג- פו, אקרובטיקה, דרמה והומור סיני.

 

יום 4: צ'נגדו (לינה: צ'נגדו)

ברוכים הבאים לצ'נגדו, בירתה הקדומה של סין והמרכז השוקק של דרום מערב סין המודרנית. צ'נגדו, אחת הערים המתפתחות בקצב המהיר ביותר בעולם, מצליחה על אף הקידמה לשמור על ייחודיות ורוגע ומציעה לצד מבנים ואדריכלות מודרנית גם שווקים הומי אדם, ואתרים היסטורים ותרבותיים רבים. צ'נגדו ידוע בעיקר באופי הנעים והחם (ולעיתים אף עצלן של תושביה) אך יותר מכל באוכל הסיצ'ואני המתובל והחריף שלה

את היום נתחיל מוקדם בבוקר במרכז לחקר ורביית הפנדות של צ'נגדו. בעבר הסתובבו מאות פנדות ביערות הבמבוק של מחוז סצ'ואן אך עקב חיסול של אזורי מחייה וניתוקם האחד מהשני התדלדלה אוכלוסיית הפנדות אל מתחת ל-1000 פרטים בסין כולה. המרכז לחקר ורביית פנדות הוא פארק ייחודי מסוגו בעולם אשר מספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצורכיהם ומאפשרת רבייה לזן העקשן שבדרך כלל מסרב להתרבות בשבי. לצד "פנדות ענק" נראה גם את קרוב המשפחה "הפנדה האדומה" ועם קצת מזל גם גורי פנדה שזה עתה נולדו.

בצהריים נלך לרחוב Kuanzhai Old Street, נסייר ברחוב העתיק מתקופת שושלת צ'ינג בין הבתים בעלי הארכיטקטורה הייחודית אשר אנשים מכל רחבי סין באים כדי להצטלם ליד דלתות הענק שניצבות בפתחיהם. נסתובב בין בתי התה, החנויות ונטעם אוכל רחוב סיצ'ואני.

משם נמשיך לבניין הגדול ביותר בעולם, ה -Global Center, שמשתרע על שטח ענק של 1,700,000 מ"ר ומכיל בין היתר, שני קניונים, מרכז החלקה על הקרח, מלונות, בתי קולנוע, פארק מים וחוף ים מלאכותי.  

 

יום 5: צ'נגדו-לשאן-אמישאן (לינה: אמי-שאן)

 נקום מוקדם בבוקר כדי לראות את האנשים שמתרגלים טאי- צ'י ואת הנשים שרוקדות בפארק העם. משם נמשיך בנסיעה של כשעתיים דרומה מצ'נגדו אל העיירה לשאן אשר נחשבת לאחד המקומות עם הנוף היפה ביותר בסצ'ואן. המשיכה למקום לא נובעת רק מהנוף היפה אלא בעיקר מהשרידים ההיסטורים: מקדשים ופסלים, שהמרכזי והמפורסם  שבניהם הוא הבודהה הגבוה ביותר בעולם שנחצב בתוך ההר כבר בשנת 803 ומתנשא לגובה של 71 מטר.  נשוט בנחל שלמרגלות הפסל ונסתובב בשמורה בין הפסלים העתיקים והנוף הייחודי. לאחר מכן נלך לאכול אוכל "לשאני" אשר המקומיים טוענים שהוא הטוב ביותר בכל סצ'ואן.

לקראת ערב ניסע למרגלות ההר אמי- שאן אליו נטפס מחר, שם נראה מופע תרבות מקומי המשלב  אקרובטיקה, קונג-פו, שירה, ריקודים והומור סיני.

 

יום 6: אמישאן- צ'נגדו (לינה: אמישאן)

היום נצא ליום מלא בהר אמי- שאן. ההר שמתנשא לגובה של 3,099 מטר הוא אחד מארבע ההרים הבודהיסטים הקדושים ביותר בסין. הערפל שעוטף את ההר נותן את התחושה כאילו יצא מציור סיני עתיק. נטפס בין על ההר בין השבילים והמקדשים ונמשיך ברכבל לפסגה הגבוה ביותר של ההר לאחר מכן נרד בחזרה לתחתית ההר כשבדרך נפגוש בקופים המולכים בהר. לפני שנחזור לצ'נגדו נעצור לרחצה וטיפול ספה במעיינות החמים של אמי-שאן.

 

 

יום 7: צ'נגדו

בבוקר נסע לשוק התה בו עשרות חנויות תה מכל הסוגים והמינים שמגיעים מכל רחבי סין לצד קנקנים וכלי חרסינה מעוצבים. נראה טקס תה סיני ונטעם מסוגי התה שונים שהסינים כל כך אוהבים. משם נמשיך אל Wenshu temple. נבקר במקדש העתיק מתקופת שושלת טאנג. לצד נזירים מתפללים וריח קטורת שנישא באויר נתוודע לתרבות הבודהיסטית הייחודית לסין ששבה וצומחת לאחר שנים רבות של דיכוי.

אחר הצהריים נתפנק על המנה המפורסמת ביתר והאהובה ביותר על הסצ'ואנים ה"הוט פוט". רופאים סינים מסורתיים אף ממליצים אליה כטיפול בבעיות רפואיות שונות. הסיצ'ואנים אוהבים חריף והרבה ממנו וכאן לאמיצים שבינינו תהייה הזדמנות לטעום חריפות סיצ'ואנית אמיתית

 

לאחר מכן העברה לשדה התעופה ולסוף הטיול שלכם.

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג