מטיילים רבים שמגיעים לסצ'ואן מגבילים את עצמם לאזור צ'נגדו ולפארקים המפורסמים של ג'יוז'איגו, לשאן ואמי שאן אך במערב המחוז, בגובה ממוצע של מעל ל-3,000 מטר מעל פני הים מתחילה לה הרמה הטיבטית, המקום הגבוה ביותר בעולם ולכן נקראת גם "גג העולם". פנינה שמטיילים מעטים מגיעים אליה.

אזור קסום זה המיושב ברובו בטיבטים, היה שייך פעם לממלכה הטיבטית הגדולה אשר במשך מאות שנים הפילה את חיטתה על מעצמות האזור. אתם מוזמנים לטיול בין כפרים עתיקים, מעיינות חמים לצד מנזרים מבודדים, עדרי יאק, נוודים טיבטים, מגדלים עצומים, פסטיבלי סוסים ובעיקר נוף פראי ומרתק לצד נוף אנושי ייחודי.

 

התרבות הטיבטית והבודהיזם הטיבטי נגלים כאן במלוא יופיים והדרם.

 "על גג העולם"

 מסע אל האזורים הטיבטים שלמערב סצ'ואן

  מסלול לדוגמא: 9 ימים 8 לילות.  

שוק התה בצ'נגדו
מחרוזת תפילה טיבטית, מערב סצ'ואן
בודהיסטווה טיבטית, טגונג, מערב סצ'ואן
, מערב סצ'ואןבית הספר לנזירות- "אניגומפה", טגונג, הרמה הטיבטית
   Suopo ,דנבה, מערב סצ'ואן
מערב סצ'ואן
מערב סצ'ואן
פארק הפנדות בצ'נגדו, סצ'ואן

יום 1: צ'נגדו (לינה: צ'נגדו)

ברוכים הבאים לצ'נגדו בירתה הקדומה של סין והמרכז השוקק של דרום מערב סין המודרנית. צ'נגדו, אחת הערים המתפתחות בקצב המהיר ביותר בעולם, מצליחה על אף הקידמה לשמור על ייחודיות ורוגע ומציעה לצד מבנים ואדריכלות מודרנית גם שווקים הומי אדם, ואתרים היסטורים רבים. צ'נגדו ידועה בעיקר באופי הנעים והחם (ולעיתים אף עצלן של תושביה) אך יותר מכל באוכל הסיצ'ואני המתובל והחריף שלה.

נתחיל את היום בשוק התה בו עשרות חנויות תה מכל הסוגים והמינים שמגיעים מכל רחבי סין לצד קנקנים וכלי חרסינה מעוצבים. נראה טקס תה סיני ונטעם מסוגי התה שונים שהסינים כל כך אוהבים. משם נמשיך לביקור במקדש Wenshu temple שקיים מתקופת שושלת טאנג. לצד נזירים מתפללים וריח קטורת שנישא באויר נתחיל להתוודע לתרבות הבודהיסטית הייחודית לסין אשר שבה וצומחת לאחר שנים רבות של דיכוי.

בערב נתפנק על המנה המפורסמת ביתר והאהובה ביותר על הסצ'ואנים ה"הוט פוט". רופאים סינים מסורתיים אף ממליצים אליה כטיפול בבעיות רפואיות שונות. הסיצ'ואנים אוהבים חריף והרבה ממנו  וכאן לאמיצים שבינינו תהייה הזדמנות לטעום חריפות סיצ'ואנית אמיתית.

 

יום 2: צ'נגדו- יא'אן- קנגדינג (לינה: קנגדינג)

נקום מוקדם בבוקר ונתחיל בנסיעה מערבה אל עבר קנגדינג שנמצאת בעמק יפייפה בגובה של 2,616 מ' מעל פני הים, בפתחה של הרמה הטיבטית. בעבר הייתה קנדינג תחנה מרכזית למעבר של סחורות כמו תה, צמר, סוסין ותה מסין לטיבט ומטיבט לסין. כיום קנגדינג נחשבת לבירתה של מערב סצ'ואן ומצליחה לשמור על צביונה הטיבטי.

בדרכנו לקנדינג נעצור במעיינות החמים והמפנקים בעיר Ya'an ונראה את שדות התה שפזורים בין העמקים השונים. לאחר שנגיע לקנדינג נלך ל"כיכר העם" ונצטרף לנשים הטיבטיות שרוקדות מדי ערב ריקודי עם טיבטיים ולבסוף נהנה מארוחה מקומית.

 

יום 3: קנגדינג- טגונג (לינה: טגונג)

לאחר ארוחת הבוקר נלך ל- Nga- Chu, מקדש בודהיסטי פעיל שנוסד בשנת 1652 ונמצא במרכזה של העיר. לאחר מכן נתחיל בנסיעה לכיוון טגונג כשבדרך נעצור במעבר ההרים - Zheduo Pass שמתנשא לגובה של 4,200 מטר ומספק נוף יפייפה על ההרים המושלגים שמסביב.

משם נמשיך אל לב ליבה של הרמה הטיבטית אזור שבעבר היה חלק מהממלכה הטיבטית הגדולה אשר הפילה את חיטתה על סין כולה. בדרכנו נסע בין אוהלי הנוודים ששומרים על אורח החיים המסורתי שהיה נהוג בטיבט במשך מאות שנים לעדרי יאק שמשוטטים בחופשיות על הגבעות המוריקות ונזרוק דפי תפילה בודהיסטים מראש הר קדוש.

לקראת ערב נגיע לטגונג, כפר טיבטי בעל צביון בודהיסטי חזק השוכן בגובה 3,700 מטר מעל פני הים בין מרחבים אינסופיים של גבעות ירוקות. בכפר מסובבים לצד טיבטים בעלי לבוש מסורתי גם נזירות ונזירים נוודים לרוב. נלך לבקר במקדש העתיק בכפר אשר לפי האגדה כאשר נסיכה סינית הייתה בדרכה ללאסה, בירת טיבט, להינשא למלך הטיבטי, פסל הבודהה המרהיב שלקחה עמה התגלגל לפתע מהעגלה ונפל על הארץ. בו במקום פיסלו העתק של הפסל ומסביבו נבנה המקדש. לאחר הסיור במקדש נטעם אוכל מקומי שמבוסס רובו ככולו על מטעמי בשר וחלב היאק.

 

יום 4: טגונג (לינה: טגונג)

נקום מוקדם בבוקר ונלך להתארח אצל משפחת נוודים טיבטית. נשתה "תה- חמאת יאק" ונאכל נשנושי נוודים. נראה את אורח החיים הנוודי ואת תהליך החליבה והכנת הגבינה הטיבטית הנפוצה באזור.

 נמשיך לכפר הקטן אניגומפה אשר מרבית תושביו הם נזירים אשר בתיהם בנוים בצניעות ופשטות מאבנים מקומיות. משם נמשיך ל-Nunnery  שהוא ביתם של יותר מ-500 נזירות ו-100 נזירים. נראה את המקדש במקום ואת הפסלים המיוחדים שבתוכו. לקראת ערב נחזור לטגונג לארוחת ערב.

 

יום 5: טגונג- דנבה (לינה: דנבה)

נצא בדרך בנסיעה צפון מזרחה, נעבור בין שדות חרדל וחיטה בדרך למקדש היפיפה בכפר Bamei. משם נמשיך לדנבה, כפר שיושב על מפגש של שלוש נהרות שוצפים. דנבה מוקפת בכפרים רבים של תת מיעוטים טיבטים אשר המשיכו במשך מאות שנים לשמור על ייחודיותם. נתחיל בכפר היפייפה Suopo בו בני הצ'יאנג, תת מיעוט טיבטי, חיים זה מאות שנים. הכפר מפורסם בעיקר במגדלי השמירה שמזדקרים בכל מקום וגובהם מגיע עד כ- 60 מטר. נסתובב בין הסמטאות הצרות, עצי הפרי ובעלי החיים שמסתובבים שם חופשי כשלבסוף נעלה לתצפית מאחד המגדלים. לקראת ערב נחזור לדנבה שם גם נישן.

 

יום 6: דנבה- "שמורת ארבע האחיות" (לינה: רילונג)

נצא בבוקר לכפר Jiaju ששכון כ12 ק"מ מדנבה. Jiaju נבחר על ידי נשיונל ג'יאוגרפיק הסיני כ "כפר היפה ביותר בסין" וזאת תודות לבתים הצבעוניים בעלי הארכיטקטורה הייחודית, העצים עמוסי הפרי שממלאים כל פינה בכפר והנחל ששוצף למרגלות ההר. כאן נתארח אצל משפחה מקומית נלמד על אורחות חייהם ונטעם מהמהטבח המקומי.

משם נמשיך בנסיעה לרילונג כפר ששוכן בלב שמורת "הר ארבע האחיות" אחת השמורות היפות ביותר בסצ'ואן ובסין כולה. נסתובב בכפר המבודד ונעלה לתצפית על ארבע הפסגות המושלגות (או בשמם, ארבע האחיות) שהגבוה ביניהם מתנשאת לגובה של 6,250 מטר.

 

יום 7: שמורת ארבע האחיות (לינה: רילונג)

לאחר ארוחת בוקר נצא ליום מלא בשמורת הר ארבע האחיות נצא מרילונג לטיול בואדיות היפיפיות שמסביב. הנוף המרהיב מספק שקט ורוגע כמו גם תמונות נפלאות לחובבי הצילום. נוכל לבחור בין טיול רגלי קצר או ארוך בשני ואדיות מקסימים. בסוף היום נחזור לרילונג.

 

יום 8: שמורת ארבע האחיות-  צ'נגדו (לינה: צ'נגדו)

נצא בבוקר מרילונג לכיוון צ'נגדו. לאחר נסיעה של חמש שעות נעצור ב- , Du Jiang Yan אחת הערים עם ההיסטוריה העתיקה ביותר בסצ'ואן. העיר מפורסמת בעיקר בגלל הסכר הענק שמתנשא לגובה לגובה של 100 מטר. נראה את השרידים של הסכר העתיק שנבנה כבר לפני 2400 שנה בטכניקות בנייה מתוחכמות והפך את סיצ'ואן לאזור הפורה ביותר בסין או בכינויה "אסם התבואה השמימי". לאחר מכן נסתובב ברחובות העיר העתיקה ונטעם מאכלי רחוב שונים שיש לעשרות הדוכנים להציע.

משם נמשיך בנסיעה חזרה לצ'נגדו. נסיים את היום  ב- "אופרה של סצ'ואן", מופע אופרה סיני המשלב אלמנטים שונים של שירה, קונג- פו, אקרובטיקה, דרמה והומור סיני.

 

יום 9: שמורת ארבע האחיות-  צ'נגדו (לינה: צ'נגדו)

לאחר צ'ק אאוט מהמלון נצא מוקדם בבוקר אל המרכז לחקר ורביית הפנדות של צ'נגדו. בעבר הסתובבו מאות פנדות ביערות הבמבוק של מחוז סצ'ואן אך עקב חיסול של אזורי מחייה וניתוקם האחד מהשני התדלדלה אוכלוסיית הפנדות אל מתחת ל-1000 בסין כולה. המרכז לחקר ורביית פנדות הוא פארק ייחודי מסוגו בעולם אשר מספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצורכיהם ומאפשרת רבייה לזן העקשן שבדרך כלל מסרב להתרבות בשבי. לצד "פנדות ענק" נראה גם את קרוב המשפחה "הפנדה האדומה" ועם קצת מזל גם גורי פנדה שזה עתה נולדו. משם נמשיך לבניין הגדול ביותר בעולם, ה- Global Center, שמשתרע על שטח ענק של 1,700,000 מ"ר ומכיל בין היתר, שני קניונים, מרכז החלקה על הקרח, מלונות, בתי קולנוע, פארק מים וחוף ים מלאכותי. משם נמשיך אל שדה התעופה ולסוף הטיול שלכם. 

 

 

 

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג