יונאן מסלול מקיף

 19 ימים, 18 לילות  

טיול באזורים: בייג'ינג, שיאן, סצ'ואן, יונאן וגואנשי, אשר משלב כמה מהאתרים ההסטוריים המפורסמים של סין ביחד עם פארקים מרהיבים לצד אזורים כפריים וחוויות תרבות יחודיות. המסלול "סין הקלאסית" מתאים לכל מי שאוהב הסטוריה, תרבות, ערים, טבע וכפרים וברמת נוחות גבוה ללא יותר מדי הרפתקנות אך עם מידה רבה של אותנטיות.

IMG_2715
'שדות דאלי והרי ה'טסאנג
בת מיעוט ה'נאשי'- ליג'יאנג
IMG_2715
'שדות דאלי והרי ה'טסאנג
בת מיעוט ה'נאשי'- ליג'יאנג
105247802478257572_edited
G0010341
IMG_8557
20151001_175926
מקדש קונפוציוס 2
105247802478257572_edited
G0010341
IMG_8557
20151001_175926
מקדש קונפוציוס 2
Edited Image 2015-2-17-15:43:49
IMG_8385
Edited Image 2015-2-28-19:45:28
Edited Image 2015-2-17-15:43:49
IMG_8385
Edited Image 2015-2-28-19:45:28
הר מאה התרנגולות- שנגרילה
יער האבן
טרסות האורז של לונגשן
הר מאה התרנגולות- שנגרילה
יער האבן
טרסות האורז של לונגשן

יום 1: קונמינג (לינה: קונמינג)

לאחר ההגעה לשדה התעופה, העברה לבית המלון המלון שלכם. שאר הערב יהייה פנוי לשיטוט בעיר.

 

יום 2 קונמינג-דאלי (לינה: דאלי)

נצא בבוקר בנסיעה מקונמינג לכוון העיר העתיקה של דאלי, בירתה הקדומה של הממלכות Nan Zhao וDali- ששלטו באזור בין המאות ה- 8 ל- 13.העיר שוכנת בגובה 1,900 מטר על שפת אגם "ארחאי",

אגם המים המתוקים השביעי בגודלו בסין ולמרגלות רכס ה"טסאנג" שמתנשא לגובה של 4,000 מטר.

 80% מתושבי דאלי הם בני מיעוט ה"באי" אשר גרים באזור כבר למעלה מ- 3,000 שנה. בדרך לדאלי נעצור בעיירה העתיקה צ'ו- שיונג להתרעננות וטעימות של אוכל רחוב. .

לאחר שנגיע לדאלי נלך לקורס בישול סיני חוויתי של אוכל בסגנון יונאני או סיצ'ואני.

את היום נסיים בסיבוב לילי ליד חומות העיר העתיקה שנשתמרו מתקופת שושלת מינג.

 

יום 3: דאלי-שאשי (לינה: שאשי)

לאחר ארוחת בוקר נצא לחוות התה ששוכנת בואדי מקסים שמשקיף על אגם ארחאי ונפת דאלי שם תוכלו להתנסות בכל שלבי הכנת התה הירוק המשובח של יונאן החל ליקוט עלי התה, הקלייה ולבסוף טקס התה הסיני המסורתי. את התוצרת שתישאר נוכל לקחת הביתה. מדאלי נתחיל לטפס צפונה על דרך המשי הדרומית שידוע בשמה "דרך התה והסוסים",  דרך סחר עתיקה שתחילתה מהודו ודרום מזרח אסיה אל טיבט ואל פנים הארץ. נתחיל בכפר שי ז'ואו, כפר- שוק שממוקם על הדרך העתיקה. נעבור דרך השוק המקומי התוסס בו בני המיעוטים השונים שחיים בכפרים שעל שפת האגם וההרים מסביב מגיעים למכור את מרכולתם. נעבור בדרך בחנות מפעל לייצור אטריות אורז, משפחה מקומית שחייה בבית עתיק בסגנון באי ומכינה גבינה מקומית ולבסוף לבית ספר לציורי משי- זאת היא אומנות מיוחדת הדורשת טכניקה גבוה במיוחד ושכמעט נעלמה במהפיכת התרבות אך בעשור האחרון על מנת למנוע מהאמנות להיכחד חזרו בני המקום לעסוק בה וכיום בית הספר והאמנות משגשגים מחדש. משי ז'ואו נמשיך לכיוון הכפר שאשי.

 

יום 4: שאשי- ליג'יאנג (לינה: ליג'יאנג)

שאשי הוא כפר קטן ומקסים ששוכן בתוך עמק מרהיב ושופע בשדות. ומרוחק כ-50 ק"מ בלבד מהרמה הטיבטית. הכפר היה במשך מאות שנים נקודה מרכזית על דרך התה והסוסים. כיום עיקר העיסוק של המקומיים הוא בחקלאות והם עדיין מעבדים את  השדות בשיטות שהיו נהוגות מקדמת דנא.

נצא בבוקר לטיול יום בהר הקדוש Shi Bao.  מלבד הנוף היפייפה שניבט ממנו היה ההר במשך מאות שנים מרכז פולחן בודהיסטי לבני האזור.

נעצור בשני מקדשים ייחודיים, שמשלבים מוטיבים של בודהיזם טיבטי, סיני ואמונות איזוטריות שהיו נהוגות באזור. משם נמשיך בטיול רגלי במורד ההר שבתוך סלעיו האדומים חצובים מקדשים קטנים, בחזרה לשאשי.

משם נסע לעיר העתיקה של ליג'יאנג , הערב יהייה פנוי לשיטוט עצמאי במבוך הסמטאות השוקקות של העיר. 

 

יום 5: ליג'יאנג (לינה:ליג'יאנגג)

העיר העתיקה של ליג'יאנג, מקום משכנם של מיעוט הנאשי, מיעוט עם שורשים מטריאכלים, היסטוריה מרתקת ותרבות עשירה שכוללת דת, שפה וכתב ייחודיים.

נכנס למוזיאון הנאשי שלצד חפצים וכלים עתיקים מציג גם שרידים והסברים מרתקים על דת ה"דונגבה" המקומית שרווחה באזור. זו היא דת שאמאניסטית שמשלבת את אמונות מקומיות עם דת הבון הטיבטית, אמונות בודהיסטיות ודאואיסטיות. נמשיך לסיור קצר בפארק "בריכת הדרקון השחור" ומשם למבוך הרחובות הצפופים והשוקקים של העיר העתיקה של ליג'יאנג. משם נמשיך לשוק יום המקומי.

לקראת הצהריים נצא לסיור בין כפרי הנאשי הפסטורליים באיישה ו-יוחו אשר משקיפים על הר דרקון הג'ייד שמתנשא לגובה של 5,500 מטר מעל פני הים.

 

 

 

יום 6: ליג'יאנג- ערוץ דילוג הנמר(לינה: גסטהאוס מקומי)

נצא בבוקר בנסיעה של שעתיים לעיירה Qiaotou  בגובה 1850 מטר מעל פני הים. לאחר ארוחת צהריים נתחיל את טרק "ערוץ דילוג הנמר" המפורסם לאורך הערוץ העמוק ביותר של נהר היאנגצה, הנהר הארוך ביותר בסין והשלישי באורכו בעולם. זהוא טרק יפייפה שהולך לאורכו של הערוץ אשר עומקו מהנהר לראש ההר הוא כ- 3,760 מטר מה שהופך אותו לאחד הערוצים העמוקים בעולם.  השביל שבו נלך משקיף על המצוקים העצומים של הר יולונג אשר מתנשא לגובה של 5,500 מטר . היום נלך כ-12 ק"מ כ- 800 מעט עלייה ו- 400 מטר ירידה עד לכפר YaCha jiao  של מיעוט הנאשי שנמצא בגובה 2,250 מטר מעל פני הים, שם גם נישן בגסט האוס מקומי.

 

יום 7:  ערוץ דילוג הנמר - שנגרילה (לינה: שנגרילה)

נמשיך את הטרק שלנו. נצא בבוקר מהכפר YaCha jiao   בשביל שמתחיל משורי ולאט לאט יורד דרך כפרים ומפלים שזורמים על המצוקים בדרכם לערוץ המחורץ. לאחר שעתיים- שלוש שעות של הליכה נגיע לכפר נוסף, שם יאסוף אותנו רכב איתו נמשיך צפונה בדרך האחורית של שנגרילה. זהיא דרך נוף נפלאה שאותה מעטים מכירים בין צוקים ומעל עמקים עמוקים אל הכפר Haba שלמרגלות ההר Haba Xue Shan שמתנשא לגובה של 5,500 מטר. משם נמשיך לכפר ה"נאשי" Bai Shui Tai אשר טרסות הגיר הטבעיות שנוצרו במקום ומימיהם הצבעוניים נחשבים למקום הולדת דת הדונגבה של מיעוט הנאשי ולאתר הקדוש להם ביותר. נבקר באתר ונהנה מהנוף הנפלא של הכפר הייחודי. כשנסיים נתארח אצל משפחה מקומית לארוחת צהריים על טהרת המטבח המקומי ומשם נמשיך בנסיעה לשנגרילה העיר הטיבטית ששוכנת בינות להרים על השלוחות של הרמה הטיבטית וקרויה על שם גן העדן האגדי. בערב נסיים בארוחת ערב של "הוט- פוט" טיבטי משובח.

 

יום 8: שנגרילה- פלייסי (לינה: פלייסי)

נתחיל את היום בשוק המקומי של שנגרילה אשר מציע גבינות יאק מעושנות, פעמונים, תשמישי קדושה בודהיסטים ומאכלים טיבטיים.

נמשיך למנזר הגדול ביותר ביונאן, מנזר Songzanlin  אשר הוקם במאה ה- 17 על ידי הדלאי- לאמה ה- 5. בתקופת השיא שימש ביתם של למעלה מ- 3000 נזירים אך נהרס בתקופת "מהפיכת התרבות", שוקם מחדש וכיום חיים בו כ- 500 נזירים ממסדר "המצנפות הצהובות". המבנה מזכיר את מבנה "הפוטאלה" המפורסם שבלאסה ולכן נקרא גם "הפוטאלה הקטנה". נסייר בהיכלים הענקיים בין הדמויות הבודהיסטיות הענקיות ונשקיף מראש המנזר אל נוף ההרים מסביב.

.משנגרילה נצא לנסיעה של 5-4 שעות עד לנפת דצ'ין ששוכנת על הגבול עם טיבט נגיע לכפר פלייסי בו יש לתצפית מרהיבה על הר הקאווה קארפו Kawa karpo  (בטיבטית) או Meili mountain (בסינית), שמתנשא לגובה של 6,480 מטר ונחשב לאחד ההרים הקדושים ביותר לטיבטים. עד היום איש לא טיפס לפסגתו של ההר זאת על אף כמה נסיונות. את הערב נעשה בפלייסי.

 

 

 

ימים 9-12: טרק יובנג (לינה: יובנג) 

פלייסי- יובנג- 

היום נתחיל את המסע בדרך המופלאה לעמק  החבוי של יובנג, שם ההרים הקדושים מתנשאים בגאווה מעל לגובה של 6,000 מ'  ואווירת רוחנית נושבת משיפולי ההרים אל בין הגאיות העמוקים. כל שנה נוהגים טיבטים רבים לפקוד את האזור במסעות פילגרימים שונים הטיול אשר נתחיל היום הוא אחד מהם.

נשאיר את הציוד שלנו במלון בפלייסי ומשם נצא עם תיקים קטנים ברכב לכפר Xidang  כשבדרך הפתלתלה נחצה את נהר המקונג השוצף. כשנגיע לשידאנג נתחיל בטיול רגלי של כ- 6 שעות הליכה דרך מעבר הרים בגובה 3,600 מטר עד לכפר הטיבטי יובנג ששוכן בעמק יפייפה בגובה 3,150 מטר שם גם נישן. זהוא יום הליכה מעט קשה שרובו בעלייה לכן נוכל להעזר בחמורים לסחיבת הציוד או אותנו.

 

המפלים הקדושים

לאחר ארוחת בוקר נתחיל נתחיל לטפס אל האגם הקדוש  בגובה 4,000 מטר זאת היא הליכה של כחצי יום הלוך וחזור אל הכפר.

ישנה אפשרות למסלול קליל יותר של הליכה הלוך חזור למפלי המים הקדושים Sheng Pu סה"כ כ-5-6 שעות הליכה. כשנחזור לכפר נוכל להמשיך ולחקור את העמק ולהתוודא לאורכות החיים של הטיבטים הכפריים. בלילה נישן ביובנג עליון.

 

האגם הקפוא.

יום הליכה אפשרי ל"אגם הקפוא" בגובה 4,000 מטר (במידה ותנאי השטח יאפשרו) ואחר כך חזרה ליובנג.  הטיפוס הוא מעט קשה אך יש לנו את כל היום בשביל לחקור את האזור. כשנגיע לאגם נאכל ארוחת צהריים שנסחוב איתנו ומשם נחזור ליובנג.

סה"כ הליכה של כ- 17 קילומטר במהלכם נעלה ונרד כ-900 מטר במידה ונישן ביובנג תחתון או 700 מטר מיובנג עליון.

  • אפשרות נוספת היא ללכת ל"אגם הסודי" בגובה 4,400 מטר בהליכה קשה יותר אך עם נוף מהמם בסופה. סה"כ הליכה של 16 קילומטר עם עלייה וירידה חדים של כ-1,400 מטר.

(ניתן גם ללכת לשני האגמים ולוותר על המפלים).

 

יובנג - שנגרילה (לינה: שנגרילה)

נצא מוקדם בבוקר לחצי יום של הליכה מהכפר יובנג לאורך מי השלגים הכחולים של נחל יובנג עד למפגש שלהם עם מימיו החומים של נהר המקונג. משם נמשיך בהליכה על דרך צרה גבוה מעל נהר המקונג עד שנגיע לכפר טיבטי מקומי שנמצא בצידו השני של הרכס מעל נהר המקונג (כ-12 קילומטר ו-1,200 מטר ירידה). שם יחכה לנו רכב שייקח אותנו חזרה לשנגרילה אליה נגיע בערב.

 

יום 13: שנגרילה- קונמינג (לינה: קונמינג)

לאחר ארוחת בוקר וצ'ק אאוט מהמלון נצא לכפר הטיבטי  Dabao Si ששוכן לא רחוק משנגרילה. זהוא כפר קטן עם מקדש קטן בעל אווירה ייחודית. משם נסע ישירות לשדה התעופה של שנגרילה לטיסה לקונמינג. לאחר ההגעה לקונמינג העברה למלון. שאר הערב יהייה חופשי בעיר. 

יום 14: קונמינג- טרסות האורז של יואן יאנג (לינה: יואן- יאנג)

נתחיל את היום ב"אגם הירוק" אחד מאזורי החמד של קונמינג שמקבל נופח מיוחד של פריחה וציפורים נודדות לפי עונות השנה המתחלפות, נשוטט על הגשרים מעל האגם ונצטרף למקומיים שעושים את התעמלות הבוקר, הריקודים ותרגולי הטאי צ'י. נמשיך למקדש Yuan- Tong המרכז הבודהיסטי של קונמינג אשר משלב גם מוטיבים קונפוציואיסטים ודאאיסטים.

משם נצא בנסיעה של כ-7 שעות לכיוון אזור טרסות האורז של Yuan Yang. שדות האורז המפורסמים בדרום יונאן מכסים שטח של 2,200 מטר רבוע. כ- 88% מבני המקום הם בני מיעוטים שרובם הם בני מיעוט ה"האני". זה הוא אחד האזורים המרהיבים ביותר בסין בעיקר בתחילת האביב אז שדות האורז מוצפים ומספקים נוף אידיאלי לצילום. נסתובב בין הכפרים באזור ונשקיף על הטרסות כשלקראת שקיעה נמצא נקודה אידיאלית לצילום.

 

יום 15:  טרסות האורז של יואן- יאנג (לינה: יואן-יאנג)

נקום מוקדם בבוקר כדי להספיק לראות את הזריחה על נוף הטרסות. נחזור למלון לארוחת בוקר ומשם נסע לאחד הכפרים שבהם יש שוק מקומי אשר משתנה משבוע לשבוע ומקבל אופי מיוחד לפי 12 החיות של גלגל המזלות הסיני. לאחר מכן נצא לטיול רגלי בין הכפרים והטרסות ונפגוש את המקומיים שמעבדים אותן.

 

יום 16:  טרסות האורז של יואן יאנג- ג'יאן שווי (לינה: ג'יאן שווי)

נצא בבוקר בנסיעה לטיול בסביבת Jian Shui.  נסיעה של בערך 3.5 שעות מ-יואן יאנג. העיירה ידוע בעבר המפואר שלה כמרכז התרבות של דרום מערב סין וכיום ידוע בכל סין עקב כלי התה היפים והייחודיים, לפני ההגעה נבקר בכפר קטן בו מיצרים את כלי החרס המיוחדים. משם נמשיך לכפר Tuanshan שמרוחק כ-15 קילומטר מהעיירה. נבקר באזור העתיק של הכפר שהוא כנראה האזור המעניין ביותר בסביבה ואשר היה בעבר המרכז של עשירי האזור אשר בתיהם השתמרו בצורה נפלאה ונותנים הצצה על חייהם של האצולה הסינית מלפני למעלה מ-100 שנים. בדרך חזרה ל- Jian Shui נעצור בגשר הדרקון היפייפה ואם יהיה זמן גם ב-במקדש הדרקון הצהוב.

יום 17:   ג'יאן שווי- קונמינג (לינה: קונמינג)

נתחיל את היום בביקור במקדש קונפוציוס שהוא המקדש הקונפוציואני השלישי בגודלו בכל סין והיה בעבר האקדמיה החשובה ביותר בכל דרום מערב סין לאלו שרצו לעבור את הבחינות הקיסריות וליהפך למנדרינים (פקידים קיסריים).

משם נמשיך אל יער האבן בו גושי אבן קרסטיים בוקעים בהמוניהם ויוצרים מבוך של סלעים בצורות שונות אשר מתנשאים האחד מעל השני כמו ענק. אזור מרהיב זה נודע בייחודיותו בכל רחבי סין.

אחר הצהריים – ערב נגיע לקונמינג ונהנה מערב רגוע בעיר

 

 

יום 18:  קונמינג- אזור האדמה האדומה (לינה: דונג צ'ואנג)

 נצא בבוקר בנסיעה של 3-4 שעות צפונה מקונמינג דרך העיירה Dongchuan אל "אזור האדמה האדומה",שם שבטי מיעוטים עיבדו במשך מאות שנים את ההרים בעלי האדמה שצבעה אדום ארגמן ויצרו מחזה מרהיב של טרסות אשר מטפסות על גבי שיפולי ההרים. זה הוא יעד מועדף לחובבי צילום של טבע ונוף אנושי. לאחר ההגעה נבקר בכמה נקודות יפות במיוחד כדי לראות את השקיעה. ונתהלך מעט באזור היפייפה.

 

יום 19: אזור האדמה האדומה- קונמינג (לינה: קונמינג)

נקום מוקדם בבוקר כדי לראות את השמש שעולה על האזור היפייפה. לאחר מכן נתהלך מעט בין השדות והטרסות. משם נצא בנסיעה חזרה לקונמינג עם ההגעה נבקר בשוק הפרחים והציפורים ובערב תעלו על טיסתכם ליעד הבא..

 

       ***סוף הטיול***

Edited Image 2015-2-17-15:43:49
IMG_8385
Edited Image 2015-2-28-19:45:28
Edited Image 2015-2-17-15:43:49
IMG_8385
Edited Image 2015-2-28-19:45:28
IMG_2715
'שדות דאלי והרי ה'טסאנג
בת מיעוט ה'נאשי'- ליג'יאנג
IMG_2715
'שדות דאלי והרי ה'טסאנג
בת מיעוט ה'נאשי'- ליג'יאנג

* אלה הם רק חלק מהמקומות אליהם נוכל לקחת אתכם... יש לנו עוד המון כפרים, הרים ,עמקים, עיירות עתיקות ומקומות מרתקים שתוכלו להוסיף למסלול שלכם- כל הטיולים שלנו הם טיולים בהתאמה אישית לכל מטייל וקבוצה.

לפרטים נוספים אנא צרו איתנו קשר:

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג