מרכז ומזרח סין– מסלול לדוגמא
14 לילות 13 ימים 

יום 1: גויי יאנג- "מפל חואנג גואו שו" (לינה: חואנג-גואו-שו)

נתחיל את הטיול שלנו בגווייאנג, הבירה של מחוז גוויז'ואו הממוקמת בחלקה המזרחי של רמת יונאן-גוויז'ואו שבדרום מערב סין. העיר ממוקמת באזור טופוגרפי הררי ובחלקו הצפוני של הקו הסאב טרופי. העיר נהנת מקלים נוח רוב השנה, לח יחסית ובעלת מגוון רב של צמחים, בעלי חיים ואוצרות טבע.

לאחר הנחיתה בעיר נמשיך ישירות בנסיעה לעבר  מפל חואנג גואו שו שנמצא מחוץ לעיר. נסע במשך שעתיים כאשר בדרך נעצור ב'כפר האבן' stone village, שם נוכל להתרשם מהשימוש האותנטי והמיוחד באבנים לבניית הבתים המקומיים.

לקראת ערב נגיע למלון ונצא לארוחת ערב באזור הכפרי שליד המפל.

 

יום 2: "מפל חואנג גואו שו"- גויי יאנג (לינה: גויי-יאנג)

נצא בבוקר לביקור במפל חואנג גואו שו המרשים ביופיו, אשר הינו חלק משמורת "הגשר לשמיים המאושרים"  (טיאן ש'ינג-צ'יאו). נצא למסלול הליכה בשבילי הפארק עד ההגעה לתצפית נוחה על המפל. בשמורה עצמה ישנן מערות רבות, סלעים גדולים ויערות עבותים, והיא נותנת הצצה לנוף הפראי של גווידזואו. המפל האדיר שגובהו 74 מטרים ורוחבו 81 מטרים, נחשב לאחד המפלים הגדולים בסין ובעולם כולו.

משם נמשיך לעבר ארמון הדרקון (כ-60 ק"מ),  שם ניקח סירה לחציית הנהר ונצא להליכה בטבע לכיוון מערה מדהימה מלאה בנטיפי סלע.

לאחר מכן נצא חזרה לכיוון העיר גוי-יאנג (בירת המחוז), שם נעביר את הלילה במלון.

 

יום 3: גווי יאנג- דזואוש'י- קאיילי (לינה: קאיילי)

נצא בבוקר מהעיר גווי-יאנג לעבר דזואוש'י, שם ניקח חלק בפסטיבל Lusheng, הפסטיבל קרוי על שם כלי הנגינה המקומי לו-שנג. אזור הפסטיבל הוא מקום מצוין לחזות בו במיטה מנהגי המקומיים המסורתיים, כמו מלחמות שוורים, שירה, ומוזיקה מקומית.  הכפר בו נבקר נקרא גאנן. בצהריים המאוחרים נמשיך לעיר קאיילי, שהיא בירת הנפה הדרומית של מחוז גוויז'ואו וביתם ההיסטורי של בני המיאו והדונג המיעוטים האתנים שישבו את המחוז עוד הרבה לפני שהסינים כבשו אותו לפני מאות שנים ועדיין שומרים בקנאות על תרבותם . מפגש זה מאפשר הצצה אותנטית אמיתית לסגנון החיים הכפרי הייחודי של מיעוטים אלו, דבר ההולך ודועך בסין המודרנית.

משם נצא לעבר העיר קאיילי שם גם נעביר את הלילה שם.

 

יום 4: קאיילי- דזואוש'י- ג'נגיואן (לינה: ג'נגיואן)

מקאיילי נצא בבוקר לעבר העיר דזואוש'י להמשך החוויה בפסטיבל. לאחר מכן נמשיך בצהריים לכיוון ג'ניואן, עיר אשר שימשה כאתר נופש של האצולה של בני המיאו בתקופות הקדומות, זאת בשל יופיה ומיקומה האסטרטגי כמישור בין הרים ברמת יונאן-גוויז'ואו. ג'ניואן ידועה בשל ההיסטוריה התרבותית הארוכה שלה, העשירה מאוד בעיצוב גינות וארכיטקטורה ייחודית, העיר העתיקה עצמה קטנה יחסית אך מלאה באתרים קטנים ומעניינים, הן טבעיים והן מלאכותיים, כך שניתן להנות ממערות, ארמונות, מקדשים, נהרות, ארכיטקטורה ונוף מרשים לאורך כל הדרך.

בערב נסתובב בעיר העתיקה, נאכל ארוחת ערב ונהנה מהאוירה המיוחדת של העיר.

 

יום 5: ג'נגיואן- קאיילי (לינה: קאיילי)

בבוקר נצא מהעיר העתיקה לכיוון מערת הדרקון השחור, באזור המערה נמצאים גם מקדש הדרקון השחור, מערת ג'ונגיואן ומקדש אריכות הימים. נסתובב בין כל האתרים הללו אשר ונהנה מהוף המדהים והאווירה של האזור, המשלבים בצורה ייחודית את מעשה ידי האדם בנפלאות הטבע. בדרך החוצה מהאזור נעזר בסירה קטנה  על מנת לחצות את נהר וו-יאנג אשר חצה את העיר צ'ן-יואן העתיקה והפרידה לשני חלקים.

לאחר מכן נמשיך חזרה לכיוון העיר קאיילי, כאשר בדרך נעצור בכפר מעניין בשם ג'ידאו ונסתובב בין בתי הכפר ונפגוש את המשפחות המקומיות. קרוב מאוד לשם שוכן כפר בשם לאנגדה של בני מיעוט המיאו, לאחר שנגיע אליו נצא להליכה רגלית בסביבתו.

לבסוף נחזור לקאיילי שם גם נעביר את הלילה.

 

יום 6: קאיילי- דזאו ש'ינג (לינה: דזאו ש'ינג)

בבוקר נתחיל בביקור במוזיאון העממי של קאיילי, המרכז את ההיסטוריה הייחודית של בני המיעוטים הרבים שמאכלסים את המחוז. זהו מקום מצוין לחזות בגיוון האתני העשיר שמאפיין את גוויז'ואו. משם נמשיך בנסיעה ארוכה אך יפה לעבר הכפר טאנגאנג-דונג, אשר תושביו ידועים בבנייתם הייחודית בעץ ללא מסמרים ובבניית מ'גדלי התוף' המתנשאים לגובה של עד 30 מטרים,  מגדל התוף משמש את הכפר, או כמה כפרים יחדיו כמקום בו מתנהלות ישיבות מועצת הכפר והמקום בו דנים בנושאים חשובים מעת לעת, כמו כן מתנהלים בו החגים והטקסים החשובים, בהמשך היום נבקר באחד ממגדלים אלו.

את הלילה נעביר בעיירה ג'אוש'ינג הסמוכה.

 

יום 7: דזאו ש'ינג- גויי יאנג (לינה: גויי יאנג)

בבוקר נצא לבקר בכפר באישה של בני המיאו. הכפר הקטן על 2300 תושביו עדיין מתנהל בתנאים פרימיטיביים ועל פי מסורת בני המיאו הנמשכת כפרזה למעלה מ- 2000 שנה. נסתובב בכפר ונתרשם מהאזור. נמשיך לכיוון כפר נוסף בשם אינטאן של מיעוט הדונג. הכפר שוכן באזור טבעי ופראי ביותר ולכן נמצא במעיין אי סדר יפייפה כאשר בין הבתים מפרידים עצים גדולים וגבעות עגולות, כמו כן חוצה את הכפר ערוץ מים מרכזי עליו בנו המקומיים עשרות גשרים קטנים לגשר בין הגדות. בניית הבתים ומגדל התוף מרשימים ביותר בעיקר הודות לטכניקת הבנייה בעץ.

משם נחזור לעיר הבירה גויי יאנג כשבדרך נעצור באתר מעניין בשם ג'יש'יו, זהו מרכז התרבות של האזור אשר נבנה במאה ה-16 ואשר שימש את המקומיים כאוניברסיטה בה למדו הצעירים החכמים של האזור על מנת שיעברו את הבחינות הקיסריות המאפשרות כניסה למשרות הרמות של עובדי הציבור והפקידים. בנוסף זהו המקום בו דנו בנושאים חשובים והוחלפו בו רעיונות, מחשבות וידע רב. מקום זה גם שימש כספרייה ובית מלאכה לעבודות קליגרפיה, אומנות, פיסול באבן, ציור ועבודות עץ מתקופות קדומות.

את הלילה האחרון במחוז גווידז'ואו נעביר בעיר הבירה גוי-יאנג.

 

יום 8: גויי יאנג- טיסה לש'יאן (לינה: ש'יאן)

בבוקר נצא מהמלון לכיוון שדה התעופה ונמריא ליר ש'יאן. העיר ש'יאן העשירה בהסטוריה ותרבות.ש'יאן היתה הבירה ההיסטורית של סין החל משנת 221 לפה"ס ולסרוגין לאורך האלף הראשון לספירה. כמו כן היתה העיר מרכז הסחר הגדול ביותר במזרח הקדום אשר אליה הגיעו וממנה יצאו סחורות על דרך המשי העתיקה. 

בדרך משדה התעופה לעיר נעצור בקברו של קיסר שושלת ח'אן – יאנג לינג. הקבר מתוארך למאה השנייה לפני הספירה. משם ניכנס לעיר אל מוזיאון 'יער אבני הזכירון' הממוקם בתוך חומות העיר העתיקה. המוזיאון מכיל כ-11,000 שרידים של כתובות עתיקות על גבי כלי חרס ואבנים, מכתובות אלו ניתן להבין הרבה על הדת, התרבות ומנהגי העם הסיני לאורך השנים. בנוסף נראה עבודות קליגרפיה מיוחדות שביחד עם החריטה העתיקה משקפות היטב את הזהות הסינית שהתפתחה לאורך השנים.

לאחר מכן נעלה על חמות העיר העתיקה לסיבוב רגלי, או באופניים. 

משם נרד לכיוון מגדל הפעמון במרכזה התוסס של העיר העתיקה ומגדל התוף ששוכן בסמוך אליו אשר ממוקמים בסמוך לרובע המוסלמי שהוא אחד מסמליה הבולטים של העיר ש'יאן. הרובע השוקק מלא באוכל רחוב מעולה וסחורה מקומית , לא ניתן להישאר אדישים לשאון והמראות המלבבים.

 

יום 9: ש'יאן (לינה: ש'יאן)

נתחיל את היום בנסיעה מחוץ לעיר לעבר המוזילאום של צ'יאנלינג, שם נמצא קברם של שני קיסרי שושלת טאנג. המוזיאולאום הספיציפי הזה נחשב למרשים ביותר מבין 118 קברים נוספים של קיסרים שנמצאו בסביבה. משם נמשיך לקבר של נסיך הכתר יי-דה, הנמצא בחלקו הדרום מזרחי של המאוזולאום.

נחזור לעיר אחר הצהריים ונמשיך לעבר המוזיאון להיסטוריה של מחוז ש'אאנש'י, המרכז את מיטב ההיסטוריה והארכיאולוגיה של ש'יאן וסביבתה (במידה ויהיה זמן).

בערב נחזור לסיבוב נוסף ברובע המוסלמי התוסס ומשם נמשיך למלון.

 

יום 10: ש'יאן- לויאנג (לינה:לויאנג)

נתחיל את היום ביציאה מהעיר לכיוון אתר צבא חיילי הטרקוטה המפורסם. אחת מהתגליות ההיסטוריות יוצאות הדופן של זמנינו מציגה את צבא חיילי החרס בשלל הבעות הפנים ומיטב פרטי הלחימה אשר נבנו ונקברו על מנת להגן על הקיסר בעולם הבא. האתר גדול ומרשים ביופיו.

לאחר מכן נמשיך ברכבת למחוז השכן אל העיר לויאנג Luoyang, אשר ידועה כאחד המקומות הראשונים להתפתחות הציוויליזציה הסינית ואשר כמה אתרים בסביבתה משמשים תפקיד חשוב במיתולוגיה הסינית. המקום זה גם נחשב על ידי רבים כמקום לידתו של ה'דאואיזם' הסיני ובהמשך כמרכז חשוב של הבודהיזם הסיני.

לאחר שנגיע ללויאנג נמשיך מיד אל פגודת הסוס הלבן – המקדש הבודהיסטי הראשון בסין תחת שושלת ח'אן המזרחית. בערב נסתובב ברחובות  של לויאנג השוקקים בהולכי רגל מקומיים, שם גם נאכל ארוחת ערב.

את הלילה נעביר במלון בלויאנג.

 

יום 11: לויאנג- דנגפנג (לינה: דנגפנג)

אחרי ארוחת הבוקר נצא לכיוון מערות לונגמן Longmen , כ- 1300 המערות החצובות בסלע מתוארכות לשנת 493 לספירה. הדמויות הבודהיסטיות והסמלים הרבים בתוך המערות, משקפים את חשיבות והתעצמות הבודהיזם בסין באותן שנים, זהו אחד האתרים החשובים ביותר לתרבות הבודהיסטית בסין. נסתובב בין המערות ונחקור את הסביבה המעניינת.

לאחר מכן נמשיך לעבר העיירה גונג-יי, שם נבקר במוזיאולאום של קיסר שושלת סונג הצפונית כמו גם תשעה מתוך עשרת הקיסרים של שבאו אחריו. 

משם נמשיך למבצר המבודד 'קאנגבאיוואן מאנור', הטירה בנויה מלבנים בלבד ובעלת סגנון בנייה מימי הביניים. המבנה מתוארך לתקופה שבין שושלת מינג לשושלת צ'ינג.  בעבר שימש המקום את האדונים הנכבדים ביותר המקורבים לקיסר. בהיכנסכם למקום תרגישו כמי שניכנס למבוך באגדה.

משם נמשיך לעיר בדנגפנג, שם גם נעביר את הלילה.

 

יום 12: דנגפנג והסביבה (לינה: דנגפנג)

את היום נתחיל במוזיאון השאולין לאומנות הקונג-פו המפורסם ביותר בסין, שם נחזה בשיעורי הבוקר. משם נמשיך לאקדמייה של סונגיאנג, אחד מארבעת מרכזי הלימוד החשובים בסין העתיקה. עם היסטוריה של מעל 1,000 שנים, באקדמיה זו עברו פקידים קיסריים ומלומדים רבים אשר היו לראשית החוקרים ואנשי הרוח והספר בסין.

משם נמשיך למקדש שאולין המפורסם, שם לפי האגדה התפתח לראשונה הקונ-פו הסיני. במקדש השאולין התפתח זרם ה'צ'אן בודהיזם' (שביפן הפך ל'זן'). כיום המקדש משמש כבסיס אימונים ולמידה אינטנסיבי של אומנות הלחימה הסינית קונג-פו. נצפה במופע קונג-פו ונבקר בפגודה הסמוכה, המנזר יושב למרגלות הר סונג ונמצא בסביבה  יפייפיה.

בערב נחזה במופע מוזיקלי בסגנון זן שאולין ונעביר את הלילה בדנגפנג.

 

יום 13: דנגפנג- קאי פנג- ג'נג דזואו (לינה:ג'נג דזואו)

בבוקר נצא לכיוון קאי-פנג, ראשית נעבור בביתן הדרקון, שהוא הפארק המרכזי בסביבה ובו אגם גדול ופגודה מרכזית ויפה. לאחר מכן נמשיך לכיוון 'פגודת הברזל' שנבנתה בתקופת שושלת סונג הצפונית והיא אחד המבנים הראשונים בסין שנבנו ממרצפות, ברזל וזכוכית, זאת בניגוד לבניית העץ המסורתית.

משם נמשיך למוזיאון של העיר קאי-פנג,  עם ההיסטוריה המעניינת שלה, זאת בעיקר הודות לקהילה היהודית הראשונה והאחרונה בסין שחיה במקום ואשר חלק מתושביה עדיין רואים את עצמם כצאצאי יהודים ובשנים האחרונות החלו להתקרב לשורשים שלהם.  משם נמשיך לביקור ושתיית תה מסורתי אצל אחת מצאצאי המשפחות היהודיות שעוד נשארו בקאי-פנג ונשמע מהם על התרבות היהודית וחיי היומיום. משם נמשיך לסיבוב בין הרחובות היפים של העיר קאי-פנג.

כשנסיים ניסע לג'נג-דזואו, שהיא אחת הערים העתיקות בסין, שהיתה למרכז תקשורת ומיקום אסטרטגי לשושלות סין בין הצפון לדרום. שם גם נעביר את הלילה.

 

יום 14: ג'נג דזואו - בייג'ינג

בבוקר נצא לכיוון קבר דחו-טינג המרשים משושלת חא'ן, אשר נמצא בסמוך לעיר ג'נג-דזואו, קבר זה נחשב לקבר הגדול ביותר אשר התגלה מתקופת שושלת חא'ן המזרחית. משם נמשיך לכיוון הנהר הצהוב, אחד משני הנהרות הגדולים בסין ונקרא בפי הסינים "נהר האם" מכיוון שעל גדותיו, לפי המסורת הסינית, התפתחה הציוויליזציה הסינית. נצא לשייט בסירה ונהנה מנופו המרשים של הנהר האדיר, אשר חלק זה ידוע בשמו "ניצוצות הפנינה".

משם נמשיך לשדה התעופה של ג'נג-דזואו להמשך טיסה לבייג'ינג וסיום הטיול.

 

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג