טיולים במחוז גואנשי

כאשר מערביים אשר מעולם לא ביקרו בסין מנסים לדמיין כיצד היא נראית לעתים קרובות עולה בדמיונם תמונתו של איכר זקן, נושא סל כבד על גבו, משוטט על שבילים צרים בינות לטרסות אורז כשברקע הרים וגבעות מבצבצים מבעד לערפל עדין. סביר להניח שמתישהו נתקל ידידנו באלבום תמונות, חוברת של נשיונל ג'יאוגרפיק או באיזה סרט דוקומונטרי שצולם במחוז גואנשי. 

מחוז גואנשי הוא ללא ספק אחד היעדים הפופולאריים ביותר למערביים בסין הודות לנוף המרהיב של ההרים וגבעות הקראסט היחודיים אשר נראים כבוקעים מהאדמה וביניהם עשרות כפרי מיעוטים, טרסות האורז בנות מאות ואלפי השנים, שווקים מעניינים, מערות נטיפים ומסורת מקומית מרובת שנים אשר שבה ופורחת לאחר תקופה ארוכה. לכן לא פלא שלעתים קרובות מכתירים הסינים את גואנגשי כ"מחוז היפה ביותר בסין"

מחוז גואנגשי אשר ממוקם בדרום סין על גבול ויאטנם נחשב כמחוז האוטונומי של מיעוט הז'ואנג אשר מהווים כ-32% מבני המחוז. מלבד בני הז'ואנג ניתן למצוא במקום גם אני מיעוטי ה-מיאו, יאו, דונג ועוד.. וכמובן גם את בני ה"האן", אשר מהווים את הרוב במחוז (והרוב הגדול בסין עם 91.5% מכלל האוכלוסיה).  ריבוי המיעוטים מוסיף כמובן לרב- גוניות של מחוז גואנשי בו ניתן להתקל בדיאלקטים, מנהגים מקומיים, תלבושות ומסורות שונים ומגוונים בכל מקום אליו תלכו. 

מוקדי המשיכה העיקריים הם "גווילין" בירת המחוז, העיירה יאנגשו שסביבתה עמוסה באוצרות טבע וכמובן טרסות האורז המפורסמות של לונגשאן. אך ישנם גם לא מעט אוצרות טבע וכפרים פחות ידועים לטייל בהם (טיול אופניים יכולה להיות אופציה מעולה לכך).

 

 לרבים מחוז גואנשי הוא היעד הראשון או האחרון בטיול בסין עקב הקרבה היחסית להונג קונג. ממנו ניתן להמשיך לטיולי עומק למחוז יונאן אשר גובל אותו ממערב, גוויז'ואו מצפון, חונאן מצפון מזרח וגואנג-דונג ממרח.  המעברים לכל אחד ממקומות אלה יכולה להתבצע ברכב, רכבת, אוטובוסים או טיסות. 

 

מחוז גואנגשי

6 ימים 5 לילות 

לפניכם מסלול לדוגמה של שישה ימים בחבל גואנגשי כולל כל היעדים המיוחדים והמפורסמים שאסור לפספס ובתוספת של כמה מקומות פחות מוכרים אך לא פחות מעניינים. המסלול הינו גמיש וניתן להוריד ובעיקר להוסיף לא מעט פעילויות וחוויות מיוחדות.

גווילין
הר יאו, מחוז גואנגשי
טרסות אורז

יום 1: גווילין (לינה: גווילין)

צהריים\ אחר צהריים מוקדמים הגעה לגווילין בירת מחוז גואנגשי המחוז כולו ידוע בתופעות הטבע הייחודיות שלו וכאחד המקומות היפים בסין. לאחר הנחיתה בגווילין העברה למלון לצ'ק אין. משם נסע ל- Reed Flute Cave מערה אשר שימשה את המקומיים כמקלט מהפצצות היפנים במהלך מלחמת העולם השנייה ומלאה בנטיפים מרהיבים. לקראת ערב נסע לשוק הלילה המקומי של גווילין שם נוכל להסתובב בין הדוכנים השונם ולאמיצים ביניכם תהיה הזדמנות טובה לנסות מאכלים סינים מוזרים.

 

יום 2: גווילין (לינה: גווילין)

נסע בבוקר ל- Yao Mountain , שנמצא לרוחוק מהעיר. נעלה למעלה ברכבל ונהנה מהנוף המרהיב שנשקף מראש ההר.  לאחר שנרד למטה נסע ל- Daxu ancient village שיושב על גדת נהר ה"לי" והוא אחד הכפרים השמורים במצב הטוב ביותר באזור. משם נלך ל- Gudong Waterfall אשר סמוכים לכפר. המפלים בשילוב של הנוף הקרסטי הופכים את האזור למקום נהדר לטיול רגלי. משם נחזור חזרה למלון בגווילין.

 

יום 3: גווילין- טרסות האורז של לונג'י-  (לינה: יאנגשו)

נצא בבוקר מגווילין אל Longsheng לביקור באזור טרסות האורז המפורסמות או בשמם Longji Rice Terrace. אלפי הטרסות אשר משתרעות על שיפולי ההרים שבסביבה נחפרו ע"י האיכרים בסביבה במשך עשרות של דורות ונחשבות ליצירה הנרחבת ביותר מעשי ידי אדם. נטפס אל אחת הנקודות הגבוהות שמשקיפות על הסביבה ונהנה מתצפית על הנוף המרהיב. אזור לונגשן ידוע גם בשבטי המיעוטים הרבים שחיים בו. נעצור בכמה כפרים באזור כדי להכיר את המקומיים מקרוב. משם נמשיך לעיירה יאנגשו אחד המקומות האהובים ביותר על מטיילים זרים בסין. לאחר ההגעה יהייה לנו זמן חופשי להסתובב עצמאי במקום.

יום 4: יאנגשו (לינה: יאנגשו)

נצא בבוקר מיאנגשו לשייט על נהר ה"לי" כל הדרך לעיירה Fuli כשבדרך נקבל הצצה לחייהם של המקומיים  שעל גדות הנהר שעבורם הוא מקור התחבורה ומקור החיים כמעט היחידי. לאחר ההגעה נבקר ב- Fuli Ancient Town ומשם נמשיך ל- Moon Hill כדי לקבל היכרות מעמיקה יותר עם העיירה. משם נצא בטיול אופניים בין הכפרים בסביבה ונאה כיצד המקומיים מעבדים את השדות. בערב נלך לראות את המופע Yangshuo Impression , מופע עוצר נשימה אשר נהר הלי משמש בו במה למאות הרקדנים והרקדניות.  

 

יום 5: יאנגשו (לינה: יאנגשו)

נצא בבוקר לסיור בכפרים היפים שבאזור יאנגשו שם נראה את המקומיים מעבדים את שדות האורז שלהם. משם נמשיך לשוק המקומי שם גם נפגוש את השף שלנו אשר בשעות הקרובות ילמד אותנו כמה מסודות המטבח הסיני במפורסם, כאשר לסיום נהנה מהמנות שהכנו לארוחת צהריים. לאחר מכן נמשיך לטיול אופניים בין השדות והכפרים השונים שם נוכל להכיר מקרוב את חיי האיכרים הסינים ונהנה מנוף הנחלים והגבעות הייחודיות לאזור יאנגשו. 

 

יום 6: יאנגשו- היעד הבא...

לאחר ארוחת בוקר נסע לשדה התעופה של גווילין שם תעלו על טיסה לגווילין ולסוף הטיול שלכם.

 
 
 
מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג