אזור דאלי ושאשי:

למעט הערים העתיקות, האגמים ומזג האויר הנהדר אזור דאלי ושאשי מוקפים גם ברכסי הרים שמתנשאים לגובה של עד 4,300 מטר ומספקים אפשרויות נפלאות של טרקים של יום ועד ארבעה ימים. ביניהם: 

 

נוף של דאלי ואגם ארחאי

מגוון טיולי יום ברכס הרי הטסאנג

הרי ה"טסאנג" (Cang mountains) שמתנשאים מעל דאלי מספקים מגוון אפשרויות לטיולי יום שכוללים הליכה דרך מטע תה, מעיינות של מי שלגים ודרך נוף ייפייפיה שמשקיפה על כל נפת דאלי ואגם ארחאי. ישנה אפשרות לטיול יום קליל של כמה שעות או בטיול ארוך במסלול שעובר דרך אגם הדרקון השחור ואגם הדרקון הצהוב בדרך לפסגה של 4,150 מטר מעל פני הים. 

 

 

 

עמק הפרחים

טרק של יומיים בעמק הפרחים שנמצא לא רחוק מדאלי, בסמוך לכפר Xi Zhou. זהו טרק לא קשה מדי שיכול להתאים גם למשפחות ולפנסיונרים.

במהלך הטרק נפגוש בעדרי היאק והכבשים המשוטטים חופשי ובפרחים שמכסים את העמק ושנתנו לו את שמו. השינה במהלך הטרק היא בחווה מקומית שהבעלים מגדל צמחי מרפא סיניים.

הזמן הטוב ביותר לטרק הזה הוא האביב אז הפריחה בשיאה. 

עמק הפרחים, דאלי, טרקים ביונאן
הר ג'יזו שאן, טרקים במחוז יונאן

טיולי יום או ויומיים בהרים הקדושים
 

אפשרות מעולה לטיולים רגועים של יום או יומיים אשר משלבים הליכה, טבע ומקדשים מעניינים הם שני ההרים הבודהיסטים Jizu Shan ו- Shuimu Shan אשר בהם אף אפשר לישון ולאכול מנזרים ולהנות מננופים מרהיבים.  

הר נוסף הוא ההר הדאואיסטי Wei Bao Shan שנמצא במוך לעיירה העתיקה Wei Shan ובו אפשר לעשות מסלול מעגלי של כמה שעות ולפגוש מתבודדים דאואיסטים במנזרים ייחודיים, לתרגל טאי צ'י ולהנוץ מהנוף והאוירה הרגועה של המקום.

 

טרק סובב שאשי, טרקים במחוז יונאן

 

טרק סובב שאשי- 4 ימים

מרחק שעתיים  נסיעה מדאלי נמצא הכפר ההיסטורי Shaxi שיושב על דרך הסחר העתיקה, "דרך התה והסוסים". ההרים הגבוהים שמקיפים את שאשי וצבע הסלע האדום שלהם הם עוצרי נשימה לכל מטייל או מטפס צוקים שיגיע לכאן. 

מסלול היקפי של שלושה - ארבעה ימים (תלוי בקצב ובמסלול שנבחר) יקח אותנו דרך הכפרים הקטנים של Mapinguan, Misha  ו- shilong בטרק מהנה שמעטים הלכו בו. השינה היא בבתי מקומיים.

באזור שאשי ישנה גם  אפשרות לטיול יום קצר ונחמד מהר Shi Bao  וחזרה לכפר כשבדרך עוברים דרך כמה מקדשים יפייפים שחצובים בסלע. או טיול של יום או יומיים הלוך וחזור לכפר Mapinguan.

"טרק שלוש הנהרות המקבילים"

 8 ימים

טרק הנהרות המגבילים

אזור שלושת הנהרות המקבילים (יאנגצה מקונג וסלווין) הוא האזור העשיר ביותר בסין בכמות הפלורה והפאונה (מיני בר ומיני בעלי החיים) שבו והוא מספק נופים מרהיבים של נחלים עמוקים הרים שנושקים לשמיים וכפרים נסתרים. בעוד שנהר היאנגצה מתעקל מזרחה אל תוך סין והופך לעורק החיים הראשי שלה, נהרות המקונג והסלווין ממשיכים לשצוף דרומה אל בורמה ומדינות דרום מזרח אסיה .

נצא לטרק בלתי נשכח חוצה רכסים ונהרות של שמונה ימים בין כפרים שלי בני מיעוטים כנסיות ומקדשים. 

האזור הזה מספק עוד מגוון רחב של טרקים באורכים ונופים משתנים.

"The matriarchal World"

Lijiang to lugu Lake- 5-7 days

בנות המוסו, טרק במחוז יונאן

אזור ליג'יאנג ואגם לוגו ידועים בחברה המטריאכלית ששלטה בהם במשך מאות שנים. מפורסם במיוחד הוא שבט המוסו (ענף של מיעוט הנאשי שמתגורר באזור ליג'יאנג ואגם לוגו-חו) אשר הם למעשה החברה המטריאכלית האחרונה ששרדה בעולם.

זה הוא אחד הטרקים המעניינים ביונאן אך למעשה מעטים עושים אותו. הדרך הקלאסית היא להתחיל מאזור Baoshan  שבסמוך לליג'יאנג ומשם לצעוד לאורך נהר היאנגצה (עורק החיים העיקרי של סין) כשבדרך עוברים דרך ערוץ דילוג הנמר "הידוע, "כפר האבן, חוצים את הנהר הגדול אל ארץ ה- pumi (קבוצה אתנית קטנטנה ומעניינת במיוחד), עולים אל ההר קדוש Gemunvshan ולבסוף מגיעים אל אזורם של שבטי המוסו ואגם לוגו היפייפה ששוכן על גבול סיצ'ואן.

 

ישנן כמה דרכים בהם אפשר לבחור. אורך המסלול נע בין 7-5 ימים, כולל נסיעות,  תלוי ברצונכם המטיילים וברמת הקושי שתבחרו.

 

"חוצה גבולות"

מאגם לוגו- חו אל שמורת יאדינג

8 ימים

טרק מרתק נוסף ומעט יותר מאומץ הוא טרק של 7-8 ימים שמתחיל ליד אגם לוגו-חו שבצפון מזרח יונאן ומסתיים בשמורת יאדין שבמחוז סצ'ואן.

זה הוא טרק ייחודי עם נוף משתנה שעובר דרך שלושה רכסי הרים גבוהים, עמקים יפיפיים, אזור מדברי ובעיקר דרך אין ספור כפרים מבודדים ופסטורליים. 

 

הטרק מצריך ליווי של חמורים לסחיבת הציוד והשינה במהלכו היא ברובה באוהלים. סוף הטרק הוא בשמורת יאדין אשר שוכנת במחוז סצ'ואן בגובה של 4,000 מטר מעל פני הים שם אפשר לטייל עוד יומיים נוספים.

טרק חוצה גבולות ממחוז יונאן למחוז סצ'ואן
הרמה הטיבטית

אזור שנגרילה- הרמה הטיבטית

טיולי יום וטרקים של יומיים- שלושה.

העיר שנגרילה אשר נקראת על שם "גן העדן האגדי" שבמסורת הטיבטית ממוקמת בתחילתה של רמת דצ'ין או מה שנקרא שיפולי הרמה הטיבטית ונחשבת לשער הדרומי של טיבט.

הנוף כאן ייחודי ומשלב הרים נישאים שמתחילים מ- 3,300 מטר מעל פני הים שעל ראשיהם ניצבים "סטופות טיבטיות’ עדרי יאק שמשוטטים בחופשיות, אוהלי נוודים טיבטים, אגמים ונחלים.

לכן אין פלא שאזור שנגרילה מלא באפשרויות לטיולים של יום, יומיים ושלושה ימים וברמות עצימות שונות כמו למשל טיולים אל Ringha temple, אגם Napa, ההר Ika sacread mountain, עמק הירח הכחול, Shika mountain ועוד...

באזור שנגרילה ישנה גם אפשרות לטיולי סוסים של כמה שעות או כמה ימים וביקור בכפרים הטיבטיים שבאזור.

 

טרק לעמק יובנג, מחוז יונאן

בצפון יונאן על גבול טיבט חבוי לו עמק יובנג, שם ההרים הקדושים מתנשאים בגאווה מעל לגובה של 6,000 מ'  ואווירת רוחנית נושבת משיפולי ההרים אל בין הגאיות העמוקים. טיבטים רבים מגיעים לאזור כדי לארוך מסעות פילגרימים סביב הר ה- "Kawa karpo" או "Meili mountain" בסינית. ההר שמתנשא לגובה של 6,480 מטר הוא אחד ההרים הקדושים ביותר לטיבטים ועד היום איש עוד לא העפיל לפסגתו על אף כמה נסיונות .

 

הטיבטיים המקומיים מגיעים כל שנה לאזור כדי לערוך מסעות פיליגרימים אשר נקראים בטיבטית "KORA":

 

* The Small Kora: רצף של טיולי יום שמתחיל בכפר שידאנג אל עמק יובנג וסדרה של טיולי יום אל האגמים הנסתרים, המפלים והנהרות של העמק הקסום.

 

* ה- Big Kora- מסע ייחודי של 12-14 יום לצד פילגרימים טיבטיים סביב ה- Kawa karpo דרך נופים סוריאליסטיים שמספקים חוויה בלתי נשכחת

 

מסעות פיליגרימים על גבול טיבט

The big and the Small Kora

אזור שישואנגבאנה שבדרום יונאן, על גבול לאוס ובורמה הוא אחד האזורים המעניינים ביונאן. על-אף שהאזורים הטיבטים זוכים לפופולריות רבה יותר, דרום יונאן לא נשארת מאחור לשישואנגבאנה יש הרבה שבילים להציע למי שאוהב אקלים סוב-טרופי. בין הייתר אפשר לצאת לטיולים של כמה שעות בגני תה בני מאות שנים או לבקר בשמורות בהם פילים מסתובבים חופשי, לסייר בין כפרי המיעוטים השונים והמרתקים,  לחצות ג'ונגלים סוב-טרופיים, טרסות אורז, ועוד..

הצוות שלנו הרכיב באזור טרק ייחודי של 8-10 ימים מ- Jinghong עד לעיירה Daluo שעל הגבול עם בורמה. כשבדרך ישנים בבתי המקומיים (ישנה גם אפשרות למסלול מקוצר)

בני מיעוטים בשישואנגבנה, דרום יונאן

"מטיילים דרומה"  

שישואנגבאנה

מערב סצ'ואן- הר יאלה

4 ימים

טרק מאומץ ומלא אטרקציות באזור הכפר טגונג שבמערב סצ'ואן. זהוא טרק קשה בגובה רב אשר מתחיל ב-3,700 מ' ומטפס עד לפס בגובה 4,800 מטר. אך המאמץ יותר ממשתלם כאשר מגיעים אל המעיינות החמים, ההרים המושלגים המשקיפים על הרמה הטיבטית הנפרסת עד מעבר לאופק והאגמים הקדושים.

זהוא אזור פראי במיוחד שמאכלס מספר גדול של בעלי חיים כשבדרך נדיר לפגוש בני אדם לכן השינה בטרק היא על בסיס אוהלים.

טרק להר יאלה, מחוז סצ'ואן

צרו איתנו קשר:

* אלה הן רק כמה דוגמאות... 

הצוות שלנו לא מפסיק לסייר ולחקור אזורים חדשים ולבנות מסלולים יחודיים.

 

מעט הדוגמאות שנתנו רחוקות מלהציג את כל האפשרויות שיש ליונאן ולסצ'ואן להציע. ישנו עוד מגוון כמעט בלתי נגמר של טיולי יום או טרקים ארוכים כמו גם טיולי אופניים וטיולי סוסים על בסיס המסלולים הנ"ל או על בסיס מסלולים אחרים... 

 

אתם מוזמנים לפנות אלינו כדי לשמוע עוד על מגוון הטרקים שאפשריים בכל עונה ועונה ולבנות ביחד איתנו מסלול מיוחד עבורכם...

אחרי שחקרנו את יונאן וסצ'ואן לאורך ולרוחב ועברנו בין אין ספור הרים, נחלים, אגמים, כפרים ועוד..  אנחנו גאים להציג בפניכם כמה מטיולי היום והטרקים שלנו.

כל הטרקים והטיולים שאנחנו מוציאים הם טיולים בהתאמה אישית לפי העונה ובעיקר לפי רצון המטייל כך שיתאימו בדיוק לטעמם הספציפי של חובבי ההליכה והמסעות שביניכם.

הנה כמה דוגמאות למסלולים בסיסיים ומעולים בשביל שיהייה לכם קצת מושג לגבי מה שאנחנו יכולים להציע. המסלולים שלפניכם הם באורכים משתנים של יום אחד, יומיים- שלושה ושל 6-8 ימים וברמות עצימות שנעות בין קלות עד אינטנסיביות, אם אפשרות ל- אוהלים , Home stay או לינה בגסט האוסים... 

טרקים בסין 

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג
הרמה הטיבטית 3