סיור קולינארי ביונאן- שלושה ימים

הסיור כולל:

 

סדנאת בישול: אנחנו מארגנים סדנאות בישול בהתאמה אישית לפי רצון לפי מתכונים שנבחרו על ידינו בקפידה, האורחים תוך שימוש בחומרי גלם מקומיים, איכותיים וטריים.

 

שוק חקלאים מקומי: תצטרפו למדריכה שלנו לשוק המקומי התוסס של-XiZhou  אליו מגיעים החלקאים השקם בבוקר עם גידוליהם. נלמד על הסוגים השונים של הירקות הסינים והאיכויות השונות שלהם כמו כן נלמד על סוגי התה השונים והחמוצים תוצרת בית.

 

אמני יצור אוכל מקומיים: נבקר בחנות לייצור אטריות אורז ונלמד איך מייצרים “Er kuai” או עוגות אורז ואטריות אורז. אחר נשתתף בהכנת “Ru Shan” – גבינה מקומית שמיוצרת על גבי יריעות ארוכות בבית מקומי.

 

 סיור בחוות תה:  נלך לחוות תה השוכנת בואדי יפייפה עם נוף מרהיב, שם נלמד על סוגי התה השונים שזה מאות שנים מהווים חלק מרכזי בתרבות הסינית ובמקביל נלמד ונתנסה בתהליך הכנת התה הירוק של יונאן ( (Lu Dian החל מהליקוט, דרך הקלייה ועד טקס התה הסיני המסורתי. 

 

ביקור בממסעדות המקומיות הנבחרות: בערב ניקח אתכם לממסעדות המקומיות האהובות אלינו, אשר נמצאות מחוץ לטווח הראיה של המטייל הממוצא. נוכל להתנסות במבחר הטעמים של המטבח ה"יונאני" המגוון. נוכל לבחור בין המטבח של מיעוט ה"באי" שמציע אוכל שבושל על מצע מחטי אורן, עשרות סוגים של פטריות יער ובשר מיובש, דג בגריל עם לימונית ומגוון תבלינים מקומיים לצד אורז אננס ממטבחם של בני ה"דאי" או להתענג על הוט- פוט בקר איכותי של מיעוט ה"חוי" המוסלמי ועוד..

 

תיאור מסלול:

יום 1: סדנאת בישול "Flavor of Yunnan" וארוחת ערב ממטבחם של מיעוט ה"דאי".

בתחילת היום הראשון שלנו ניפגש לארוחת בוקר במסעדת הדמפלינגס האהובה עלינו בדאלי שם נוכל להכיר אחד את השני.

לאחר ארוחת בוקר נלך לשוק הבוקר התוסס של דאלי כדי לקנות את כל המצרכים הדרושים לנו לסדנת הבישול. נעבור בין הדוכנים ונלמד על המגוון הרחב של הירקות, הפירות, התבלינים ושאר המוצרים המקומיים. בדרך נעצור בחנות של אטריות אורז ונראה כצד הם מכינים את האטריות כמו גם את “er kuai" או "עוגת אורז".  כשנסיים נגיע לבית הספר שלנו ונתחיל בסדנאת הבישול הראשונה שלנו "הטעמים של יונאן"- מבחר מנות איכותיות, יפות ומעוררות תאבון שבחרנו בקפידה מתוך המטבח היונאני העשיר  קודם כל נלמד אתכם את הרקע והבסיס של המטבח הסיני. לאחר מכן המורה שלנו תדגים לכם כמה טכניקות בישול נפוצות כשלבסוף יגיע תורכם ללכלך את הידיים ולהכין את המנות מהתפריט היומי תוך שהמורה שלנו תעבור ביניכם ותנחה אתם כך שהמנות שלכם יצאו מושלמות!

 

אחר הצהריים יהייה חופשי כדי שתוכלו להסתובב בין רחובות העיר העתיקה של דאלי, ליהנות ממגוון החנויוות, להינות ממסאז', ללכת על חומות העיר העתיקה שנשתמרו מתקופת שושלת מינג או סתם להרגע באחד מבתי הקפה.

 

בערב נלך למסעדה בסגנון ה"דאי", מיעוט ששורשיו בתאילנד ולאוס. בני הדאי חיים ברובם באזור שישואנגבאנה הטרופי שבדרום יונאן על גבול לאוס ובורמה. המטבח של בני ה"דאי" ידוע בשימוש שהוא עושה בפירות, ירקות, עשבים וקטניות טרופיים, מה שמזכיר את המטבח התאילנדי בארומה, במנות הצבעוניות ובהגשה המיוחדת אך יחד עם זאת לבני הדאי יש את הסודות והשיטות היחודיות להם.

זאהו אולי אחד הסגנונות הפחות מוכרים במטבח הסיני אך יחד עם זאת אחד העשירים והמליהיבים שבהם.

 

יום 2: הכפר Xizhou, סדנאת דמפלינגס וארוחת ערב בסגנון "באי".

 

בבוקר נסע לכפר Xi Zhou שנמצא כ- 18 קילומטר צפונית לדאלי על שפת אגם "ארהאי". בהתחלה נלך לנטעום את ה- "שי- ז'ואו באבא" המקומית. זוהי סוג של פיתה גדולה עם מילוי מתוק של ריבת ורדים או מלוחה במילוי בשר וירקות. לאחר שנלמד איך להכין את הבאבא נלך לשבת באחד מבתי הקפה בכפר ונרגע עם קפה יונאן או תה לצד הבאבא לארוחת בוקר.

לאחר ארוחת הבוקר נלך לשוק יום התוסס של Xizhou כדי לקנות את כל המצרכים הדרושים לנו לבישולים שיבואו בהמשך. נעבור בין הדוכנים ונלמד על המגוון הרחב של הירקות, הפירות, התבלינים ושאר המוצרים המקומיים. בדרך נעצור בחנות- מפעל של אטריות אורז ונראה כצד הם מכינים את האטריות כמו גם “er kuai" או "עוגת אורז".

לאחר הסיור בשוק נלך לבית "באי" מסורתי בן יותר מ-100 שנה לראות כיצד מכינים "ru shan", יריעות דקיקות של גבינה מקומית אשר נמתחות על מוטות עץ ארוכות. הגבינות הייחודיות לאזור דאלי נאכלות לרוב בתוספת סוכר או ריבת ורדים לצד תה בוטנים מקומי. נתרגל את כל תהליך ההכנה ואת הגבינה שנייצר ניקח איתנו לסדנאת הבישול כדי לאכול יחד אם שאר המנות שנכין.

 

משם נמשיך לשוק נוסף הנמצא בסמוך ל- XiZhou. זהוא שוק שונה, צבעוני ומעניין עם מגוון מוצרים מיוחדים. כאן תוכלו לפגוש את בני המיעוטים  השוכנים בכפרים ליד האגם או ההרים מסביבו. לכאן הם מגיעים עם מגוון התלבושות הייחודיות להם כדי לקנות ולמכור את הפטריות, והירקות הטריים לצד בגדים, כלים חקלאיים, תה וטבק.  כאן נציג לכם את מגוון המוצרים כמו גם את התרבויות השונות אשר מאכלסות את נפת דאלי.

 

בדרכנו חזרה לעיר העתיקה של דאלי נבקר בסדנה של משפחה מקומית בכפר Zhoucheng כדי לראות כיצד הם מכינים את ציורי הבד שלהם. זאת היא אומנות מסורתית של בני הבאי אשר שושלות של משפחות מקומיות עוסקות בה זה מאות שנים. אנחנו נלמד את תהליך ההכנה מאחורי המסורת היצירתית הזאת.

 

לקראת הצהריים נגיע לסדנת הבישול שם נלמד אתכם כיצד להכין דמפלינגס ביתיים.

הדמפלינגס הוא אחד המאכלים הנפוצים ביותר בסין עם הסטוריה של מעל 1,000 שנים ועשרות סוגי דמפלינגס שונים. כל אחד שיטעם את השילוב של הבצק העדין והמילוי העשיר גם יבין מיד למה. .

הדמפלינגס נקראים בסינית מנדרינית Jiaozi ובקנטונזית Gow Gee. הדמלינגס הסיני הקלאסיים עם כיסוני בצק דקיקים במילוי בשר משובח, דגים או ירקות.

 

ה- "Jiaozi" הוא המאכל העיקרי שנאכל במהלך ראש השנה הסיני וזאת בגלל צורתם שמזכירה את צורתם של מטילי הכסף והזהב הקדומים. ההכנה והאכילה שלהם בראש השנה נחשבים כמביאי שגשוג והצלחה בשנה החדשה. מסורתית  נאספים כל בני המשפחה בערב החג ומכינים כמויות של דמפילנגס לכל המשפחה כאשר באחד מהם מחביאים מטבע אשר מי שאוכל אותו צפוי לשנה טובה במיוחד.

 

בקורס תלמדו איך להכין את ה- Jiaozi מאפס עם מילויים שונים. ניקח אתכם צעד אחר צעד בתהליך ההכנה- מרידוד הבצק ועד הכנת הרוטב בו תובלים את הדמפלינגס.

אחה"צ יהייה חופשי בשביל לנוח ולהרגע כשאחריו ניפגש שוב ונלך יחד למסעדה של מיעוט ה"באי", המיעוט השמהווה את מרבית אוכלוסיית האזור ולו היסטוריה מרתקת של יותר מ-3,000 שנה. נאכל את המאכלים הנהדרים שמאפיינים את האזור בתוספת יין שזיפים מתוצרת ביתית.

 

 יום 3: סדנאת בישול "סין הקלאסית" , ביקור בחוות תה והוט-פוט בסגנון מוסלמי.

 

הבוקר נכין כמה מנות סיניות קלאסיות של המטבח הסיני אשר לעיתים קרובות גם מופיעות במסעדות סיניות מחוץ לסין. בין המנות נכין סלט טופ דחוס ברוטב, "חצילים בניחוח דג" ו -GongBao Chicken- (ישנה גם אפשרות לוריאציה צמחונית.)

 

מאוחר יותר נלך לואדי יפייפה בו שוכנת חוות תה בת יותר מ-50 שנה ומשקיפה על אגם ארהאי ונפת דאלי. שם נקבל הסבר על סוגי התה השונים אשר זה מאות שנים תופסים חלק מרכזי בתרבות הסינית. לאחר מכן נתחיל בסדנה להכנת תה ירוק יונאני (Lu Dian) במהלכו נלמד ונתרגל את כל שלבי ההכנה של התה מליקוט עלי התה, דרך קלייתם ועד טקס התה הסיני המסורתי. בסוף הסדנה תוכלו לקחת את התוצרת המשובחת שלכם הביתה.

ארוחת הערב האחרונה שלנו תהייה במסעדת הוט-פוט קטנה ונפלאה של מיעוט ה"חוי" המוסלמי.

 

  • הסיור כולל את כל הסדנאות, הסיורים, הפעילויות והארוחות (2 ארוחות בוקר, 3 ארוחות צהריים וערב) ונסיעות לכל היעדים.

צרו איתנו קשר- סיור קולינרי 

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג