סיור קולינארי ביונאן- יום אחד

הסיור כולל

סדנאת בישול: אנחנו מארגנים סדנאות בישול בהתאמה אישית לפי רצון לפי מתכונים שנבחרו על ידינו בקפידה, האורחים תוך שימוש בחומרי גלם מקומיים, איכותיים וטריים.

שוק חקלאים מקומי: תצטרפו למדריכה שלנו לשוק המקומי התוסס של-XiZhou  אליו מגיעים החלקאים השקם בבוקר עם גידוליהם. שם, נלמד על הסוגים השונים של הירקות הסינים והאיכויות השונות שלהם. כמו כן נלמד על סוגי התה השונים והחמוצים תוצרת בית.

 

אמני יצור אוכל מקומיים:  נבקר בחנות לייצור אטריות אורז ונלמד איך מייצרים “Er kuai” או עוגות אורז ואטריות אורז. אחר כך נשתתף בהכנת “Ru Shan” – גבינה מקומית שמיוצרת על גבי יריעות ארוכות בבית מקומי.

ביקור באחת מהמסעדות המקומיות הנבחרות: בערב ניקח אתכם לאחת מהמסעדות המקומיות האהובות אלינו, אשר נמצאות מחוץ לטווח הראיה של המטייל הממוצא. נוכל להתנסות במבחר הטעמים של המטבח ה"יונאני" המגוון. תוכלו לבחור בין המטבח של מיעוט ה"באי" שמציע אוכל שבושל על מצע מחטי אורן, עשרות סוגים של פטריות יער ובשר מיובש, דג בגריל עם לימונית ומגוון תבלינים מקומיים לצד אורז אננס ממטבחם של בני ה"דאי" או להתענג על הוט- פוט בקר איכותי של מיעוט ה"חוי" המוסלמי

 

תיאור מסלול:

בבוקר ניסע לכפר Xi Zhou שנמצא כ- 18 קילומטר צפונית לדאלי על שפת אגם "ארחאי". בהתחלה נלך לנטעום את ה- "שי ז'ואו באבא" המקומית. זהיא סוג של פיתה גדולה עם מילוי מתוק של ריבת ורדים או מלוחה במילוי בשר וירקות. לאחר שנלמד איך להכין את הבאבא נלך לשבת באחד מבתי הקפה בכפר ונרגע עם קפה יונאן או תה לצד הבאבא לארוחת בוקר.

 

לאחר ארוחת הבוקר נלך לשוק יום התוסס של Xizhou כדי לקנות את כל המצרכים הדרושים לנו לבישולים שיבואו בהמשך. נעבור בין הדוכנים ונלמד על המגוון הרחב של הירקות, הפירות, התבלינים ושאר המוצרים המקומיים. בדרך נעצור בחנות- מפעל של אטריות אורז ונראה כצד הם מכינים את האטריות כמו גם “er kuai" או "עוגת אורז".

 

לאחר הסיור בשוק נלך לבית "באי" מסורתי בן יותר מ-100 שנה לראות כיצד מכינים "ru shan", יריעות דקיקות של גבינה מקומית אשר נמתחות על מוטות עץ ארוכות. הגבינות הייחודיות לאזור דאלי נאכלות לרוב בתוספת סוכר או ריבת ורדים לצד תה בוטנים מקומי. נתרגל את כל תהליך ההכנה. את הגבינה שנייצר נצטרך להתאפק שלא לסיים כדי לאכול אותה לצד המנות שנכין בסדנת הבישול.

 

משם נמשיך לשוק נוסף הנמצא בסמוך ל- Xi Zhou. זהוא שוק שונה, צבעוני ומעניין עם מגוון מוצרים מיוחדים. כאן תוכלו לראות את בני הכפרים השוכנים ליד האגם או ההרים מסביב עם הבגדים המסורתיים של המיעוטים השונים מוכרים את הפטריות והירקות הטריים לצד בגדים, כלים חקלאיים, תה וטבק.  כאן נציג לכם את מגוון המוצרים כמו גם את התרבויות השונות אשר מאכלסות את נפת דאלי.

 

בדרכנו חזרה לעיר העתיקה של דאלי נבקר בסדנה של משפחה מקומית בכפר Zhoucheng כדי לראות כיצד הם מכינים ציורי בד. זאת היא אומנות מסורתית של בני הבאי אשר שושלות של משפחות מקומיות עוסקות בה זה מאות שנים. שם נלמד את תהליך ההכנה מאחורי המסורת היצירתית הזאת.

 

לקראת הצהריים נגיע לסדנא שם נלמד אתכם כיצד להכין דמפלינגס ביתיים.

 

הדמפלינגס הוא אחד המאכלים הנפוצים ביותר בסין עם הסטוריה של מעל 1,000 שנים ועשרות סוגי דמפלינגס שונים. כל אחד שיטעם את השילוב של הבצק העדין והמילוי העשיר גם יבין מיד למה. .

הדמפלינגס נקראים בסינית מנדרינית Jiaozi ובקנטונזית Gow Gee. הדמלינגס הסיני הקלאסיים עם כיסוני בצק דקיקים במילוי בשר משובח, דגים או ירקות.

 

ה- "Jiaozi" הוא המאכל העיקרי שנאכל במהלך ראש השנה הסיני  וזאת בגלל צורתם שמזכירה את צורתם של מטילי הכסף והזהב הקדומים. ההכנה והאכילה שלהם בראש השנה נחשבים כמביאי שגשוג והצלחה בשנה החדשה. מסורתית  נאספים כל בני המשפחה בערב החג ומכינים כמויות של דמפילנגס לכל המשפחה כאשר באחד מהם מחביאים מטבע אשר מי שאוכל אותו צפוי לשנה טובה במיוחד.

 

בקורס תלמדו איך להכין את ה- Jiaozi מאפס עם מילויים שונים. ניקח אתכם צעד אחר צעד בתהליך ההכנה- מרידוד הבצק ועד הכנת הרוטב בו תובלים את הדמפלינגס.

 

  • בסוף הסדנא תקבלו חוברת מתכונים אישית.

  • ניתן לבחור להתנסות בהכנת מנות אחרות לפי בחירתכם.

 

לאחר שנסיים את ארוחת הצהריים יהייה לכם אחר צהריים חופשי לנוח ולהסתובב בעיר העתיקה של דאלי, כשבערב נלך לאחת מהמסעדות הנבחרות שלנו אשר מגישות מאכלים ייחודיים למטבחים של  של בני מיעוטים השונים ביונאן. 

 

  

צרו איתנו קשר- סיור קולינרי 

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג