טיול ייחודי אל האזורים החקלאיים של יונאן שמשלבים נופים עוצרי נשימה של טרסות אורז ונוף אנושי מרתק של כפריים בני המיעוטים השונים.  בשניים מהאזורים היותר יפים ביונאן בפרט ובסין בכלל.

הטיול באזורים הללו אפשרי כל השנה למעט חודשי הקיץ הגשומים אך כדאי בעיקר בחודשי הסתיו כשהגידולים השונים בשיאם או בחודשי החורף אז טרסות האורז מוצפות ויוצרות מראה בלתי נשכח.

טרסות האורז והאדמה האדומה

6 ימים 5 לילות

 

יום 1: קונמינג- טרסות האורז של יואן יאנג (לינה: יואן- יאנג)

נתחיל את היום ב"אגם הירוק" אחד מאזורי החמד של קונמינג שמקבל נופח מיוחד של פריחה וציפורים נודדות לפי עונות השנה המתחלפות, נשוטט על הגשרים מעל האגם ונצטרף למקומיים שעושים את התעמלות הבוקר, הריקודים ותרגולי הטאי צ'י. נמשיך למקדש Yuan- Tong המרכז הבודהיסטי של קונמינג אשר משלב גם מוטיבים קונפוציואיסטים ודאאיסטים.

משם נצא בנסיעה של כ-7 שעות לכיוון אזור טרסות האורז של Yuan Yang. שדות האורז המפורסמים בדרום יונאן מכסים שטח של 2,200 מטר רבוע. כ- 88% מבני המקום הם בני מיעוטים שרובם הם בני מיעוט ה"האני". זה הוא אחד האזורים המרהיבים ביותר בסין בעיקר בתחילת האביב אז שדות האורז מוצפים ומספקים נוף אידיאלי לצילום. נסתובב בין הכפרים באזור ונשקיף על הטרסות כשלקראת שקיעה נמצא נקודה אידיאלית לצילום.

 

יום 2:  טרסות האורז של יואן- יאנג (לינה: יואן-יאנג)

נקום מוקדם בבוקר כדי להספיק לראות את הזריחה על נוף הטרסות. נחזור למלון לארוחת בוקר ומשם נסע לאחד הכפרים שבהם יש שוק מקומי אשר משתנה משבוע לשבוע ומקבל אופי מיוחד לפי 12 החיות של גלגל המזלות הסיני. לאחר מכן נצא לטיול רגלי בין הכפרים והטרסות ונפגוש את המקומיים שמעבדים אותן.

 

יום 3:  טרסות האורז של יואן יאנג- ג'יאן שווי (לינה: ג'יאן שווי)

נצא בבוקר בנסיעה לטיול בסביבת Jian Shui.  נסיעה של בערך 3.5 שעות מ-יואן יאנג. העיירה ידוע בעבר המפואר שלה כמרכז התרבות של דרום מערב סין וכיום ידוע בכל סין עקב כלי התה היפים והייחודיים, לפני ההגעה נבקר בכפר קטן בו מיצרים את כלי החרס המיוחדים. משם נמשיך לכפר Tuanshan שמרוחק כ-15 קילומטר מהעיירה. נבקר באזור העתיק של הכפר שהוא כנראה האזור המעניין ביותר בסביבה ואשר היה בעבר המרכז של עשירי האזור אשר בתיהם השתמרו בצורה נפלאה ונותנים הצצה על חייהם של האצולה הסינית מלפני למעלה מ-100 שנים. בדרך חזרה ל- Jian Shui נעצור בגשר הדרקון היפייפה ואם יהיה זמן גם ב-במקדש הדרקון הצהוב.

 

יום 4:   ג'יאן שווי- קונמינג (לינה: קונמינג)

נתחיל את היום בביקור במקדש קונפוציוס שהוא המקדש הקונפוציואני השלישי בגודלו בכל סין והיה בעבר האקדמיה החשובה ביותר בכל דרום מערב סין לאלו שרצו לעבור את הבחינות הקיסריות וליהפך למנדרינים (פקידים קיסריים).

משם נמשיך אל יער האבן בו גושי אבן קרסטיים בוקעים בהמוניהם ויוצרים מבוך של סלעים בצורות שונות אשר מתנשאים האחד מעל השני כמו ענק. אזור מרהיב זה נודע בייחודיותו בכל רחבי סין.

אחר הצהריים – ערב נגיע לקונמינג ונהנה מערב רגוע בעיר

 

 

יום 5:  קונמינג- אזור האדמה האדומה (לינה: Dongchuan)

 נצא בבוקר בנסיעה של 3-4 שעות צפונה מקונמינג דרך העיירה Dongchuan אל "אזור האדמה האדומה",שם שבטי מיעוטים עיבדו במשך מאות שנים את ההרים בעלי האדמה שצבעה אדום ארגמן ויצרו מחזה מרהיב של טרסות אשר מטפסות על גבי שיפולי ההרים. זה הוא יעד מועדף לחובבי צילום של טבע ונוף אנושי. לאחר ההגעה נבקר בכמה נקודות יפות במיוחד כדי לראות את השקיעה. ונתהלך מעט באזור היפייפה.

 

יום 6: אזור האדמה האדומה- קונמינג (לינה: קונמינג)

נקום מוקדם בבוקר כדי לראות את השמש שעולה על האזור היפייפה. לאחר מכן נתהלך מעט בין השדות והטרסות. משם נצא בנסיעה חזרה לקונמינג עם ההגעה נבקר בשוק הפרחים והציפורים ובערב תעלו על טיסתכם ליעד הבא..

 

                                                       ***סוף הטיול***

 

 

 

 

 

 

* אלה הם רק חלק מהמקומות ביונאן אליהם נוכל לקחת אתכם... יש עוד המון כפרים, הרים ,עמקים, עיירות עתיקות ומסלולי טיול וטרקים מתוכם תוכלו לבחור.

  

* כל הטיולים הם טיולים בהתאמה אישית לכל מטייל וקבוצה.

 

* הטיול ביונאן אפשרי כל השנה כל מה שנשאר לכם לעשות הוא לבחור תאריך ואנחנו כבר נעזור לכם לבנות את הטיול האידיאלי לאותה עונה.

אזור האדמה האדומה, מחוז יונאן
יער האבן, קונמינג, מחוז יונאן
טופו, ג'יאנשווי, דרום יונאן
טרסות האורז של יואניאנג, דרום יונאן
טרסות האורז של יואניאנג, דרום יונאן

לפרטים נוספים מוזמנים ליצור איתנו קשר:

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג