טיולים בבייג'ינג

משמעות השם בייג'ינג (北京) הוא "הבירה הצפונית". העיר שהפכה לבירה הקיסרית בתחילת המאה ה-15 היא ככל הנראה היעד המפורסם ביותר בסין ומוגדר כמקום שאסור להפסיד וכנראה שלא בכדי.

על אף תנופת הקדמה עוצרת הנשימה שאוחזת בסין, בייג'ינג משלבת באופן מעורר השתהות את המודרניזציה והקדמה עם ההסטוריה המפוארת של סין בכלל והעיר בפרט.

בייג'ינג כיום היא המרכז התרבותי והאדמניסטרטיבי של סין אשר מספר הקניונים, רחובות בילוי והחברות הרב לאומיות שבה, מושכים אליה אין ספור אנשי עסקים, סינים ומערביים כאחד, סטודנטים מכל העולם, ואנשי תרבות ואמנות מכל הסוגים. לכן לא פלא שכמעט כל ילד סיני חולם לעשות את דרכו לבייג'ינג ולהיות חלק מכל מה שהוא "סיני".

לצד כל אלה ניצבים בגאון כמה מהאתרים החשובים ביותר בהסטוריה הסינית ביניהם "העיר האסורה", "מקדש השמיים", "ארמון הקיץ", "החומה הגדולה", קברים עתיקים, ועוד עשרות מוזיאונים, גלריות אומנות, הפארק האולימפי, מופעי קונג-פו, עשרות פארקים והרשימה קצרה מלהכיל.. 

אתם מוזמנים להצטרף אלינו למסע שמקפץ במיומנות של לוליין סיני בין סין העתיקה לזאת המודרנית בליבה הפועם של סין.

 

בייג'ינג- מסלול לדוגמה

5 ימים 4 לילות 

מקדש השמיים, בייג'ניג
העיר האסוקה, בייג'ינג
החומה הגדולה, בייג'ינג
מקדש קונפוציוס, בייג'ינג

יום 1: ישראל- בייג'ינג. (לינה בבייג'ינג)

ברוכים הבאים לבייג'ינג בירתה של סין מאז המאה ה- 13 ועד היום. על אף הפיתוח המהיר שחל בה מצליחה בייג'ינג לשמר לצד גורדי השחקים שצצים בה גם את מורשתה המפוארת ולהוות את מרכז התרבות המשגשגת של סין. בימים הקרובים נלמד להכיר את בייג'ינג על כל צדדיה.

לאחר הנחיתה בשדה התעופה העברה לבית המלון לצ'ק אין ומנוחה קלה. לאחר מכן נסע לכיכר Tiananmen, אחד המקומות החשובים ביותר למהפכות שחלו בסין במאה השנים האחרונות ואחד האתרים המזוהים ביותר עם המפלגה הקומוניסטית בסין. משם נמשיך לשוק הלילה שברחוב Wangfujing, האמיצים שביניכם יוכלו לטעום כמה ממאכלי הרחוב הסינים היותר מוזרים. לאחר מכן העברה למלון שלכם.

 

יום 2: בייג'ינג (לינה: בייג'ינג)

נצא בבוקר לסיור בעיר האסורה, משכנם של 24 קיסרים מהשושלות "מינג" ו"צ'ינג". במשך מאות שנים היחידים שהיו מורשים להכנס למתחם הם המשפחה הקיסרית, הסריסים, פילגשיו של הקיסר וכמובן הקיסר עצמו. מכאן שלטו הקיסרים במשך כ-505 שנה על האימפריה העצומה. נבקר בהיכלים החשובים המרכזיים אך גם בכמה חצרות קטנות ויחודיות שמספרות את הסיפורים הקטנים והמעניינים של המקום. משם נטפס אל גבעת הפחם אשר ממנה נשקף נוף נהדר על בייג'ינג. זו היא גבעה מלאכותית שנבנתה מאחורי העיר האסורה על מנת לשפר את ה"פאנג שווי" של המקום. כאן הגיעו לסיומם הטרגיים חייו של הקיסר האחרון לשושלת מינג כאשר תלה את עצמו ביחד עם פלגשו האהובה כאשר המורדים צבאו על העיר. משם נרד אל החוטונגים, השכונות העתיקות של בייג'ינג אשר בנויות מעשרות חצרות משותפות של כמה משפחות ומספקות הצצה לאורך החיים של האנשים הפשוטים של לפני המודרניזציה. ניסע בריקשה דרך השכונות אל שוק הירקות המקומי. אחר הצהריים המאוחרים נלך ברגל לרחוב Nanluoguxiang אשר מספק דוגמא מאלפת לדרך בה חדש וישן מתמזגים בבייג'ינג כאשר לצד המבנים בעלי הארכיטקטורה המעניינת ברחוב בן ה-700 שנה פועלות עשרות, חנויות מזכרות ואומנות סינית, ברים, דוכני אוכל ועוד.. זהוא אחד היעדים המועדפים על המטיילים בבייג'ינג.

  לסיום נלך למופע הקונג- פו המרהיב של נזירי השאולין.

 

יום 3: בייג'ינג (לינה: בייג'ינג)

נתחיל את היום בביקור במקדש השמים, מקדש ייחודי מסוגו אשר בו נערכו הטקסים שנתיים על ידי "בן השמים" - קיסר סין, בהם ביקש את עזרת השמים ליבול טוב, הגנה על הממלכה והמשפחה הקיסרית. כיום המקום היפייפה הוא אחד המקומות האהובים על הבייג'ינאים אשר מגיעים לכאן בבוקר להתאמן בטאי צ'י, להתעמל, לרקוד ריקודי עם ועוד.. נצטרף למקומיים בהתעמלות הבוקר ומשם נמשיך לסיור במקדש.

לאחר מכן נצא בנסיעה לעבר Mutianyu Great Wall, אחד האזורים היותר יפים של החומה הגדולה, סימן ההיכר הידוע ביותר של סין וגאוותם הלאומית של הסינים. נעלה ברכבל לראש החומה שם נמשיך בסיור רגלי לאורכה ונשמע כיצד על אף גודלה וחוזקה של החומה דווקא ברגע האמת נכשלה מלעמוד ביעודה. את הדרך למטה נוכל לעשות ברכבל או במגלשות.

לאחר שנחזור לעיר נבקר בכפר האולימפי ונראה מבחוץ את איצטדיון קן הקוקיה ובועת המים (הבריכה האולימפית), שני המבנים המרשימים ביותר של משחקי האולימפיאדה משנת 2008 שנערכה בסין.

משם חזרה למלון.

 

יום 4: בייג'ינג (לינה: בייג'ינג)

נצא בבוקר אל ארמון הקיץ שנבנה בתקופת שושלת צ'ינג ושימש את המשפחה הקיסרית כאתר נופש פרטי. נסייר ברגל לאורך האגם המלאכותי, בין המקדשים, החצרות והמבנים עם הארכיטקטורה הייחודית לשושלת צ'ינג ונשמע את סיפורה של הקיסרית האם, אחת הדמויות המרתקות והשונויות במחלוקת ביותר בהסטוריה הסינית אשר שלטה בסין בימיה האחרונים של הקיסרות.

משם נסע ל- Lama Temple, מקדש אשר נבנה בשנת 1694 והחל משנת 1744 הפך למרכז של הבודהיזם הטיבטי בבייג'ינג, תפקיד שהוא משמש עד היום. משם נמשיך ברגל דרך Wudaoying Hutong רחוב רגוע ונעים שרק לאחרונה מתחיל להתפתח אל מקדש קונפוציוס, המקדש הקונפוציואני הגדול ביותר בבייג'ינג, שם נתחיל להתוודות לפילוסופיה של קונפוציוס, הוגה הדעות בעל ההשפעה העמוקה ביותר על ההסטוריה והתרבות הסינית ונראה האם בכלל נכון לקרוא למקום "מקדש".

לסיום נסע לשוק המשי המפורסם אשר מציע הכל מהכל, שם תהנו מזמן חופשי לסייר בין מאות החנויות במקום.

 

יום 5: בייג'ינג (לינה: בייג'ינג)

נצא לחצי יום של הסטוריה ותרבות סינית. נתחיל עם אזור האומנות 798 שממוקם במרכז בייג'ינג. המקום היה בעבר אזור תעשיה, לאחר שפינו את המפעלים אל מחוץ לעיר נותרו עשרות הנגרים ענקיים שוממים, בהדרגה נהפך המקום למרכז לאומנות מודרנית אשר בו מוצגים במהלך השנה אין ספור תצוגות של אמנים סינים כמו גם אמנים זרים בולטים חלק מהעבודות מוקדשות לאמנות מודרנית וחלקן לסוגי אמנת שונים. לצד התערוכות האזור מלא בבתי קפה, מסעדות, חנויות ועוד.. לכן לא פלא שהמקום מלא תמיד בסטודנטים סינים ומערביים שרואים במקום את מרכז התרבות של בייג'ינג וסין כולה.

משם נמשיך אל מוזיאון בייג'ינג אשר גם בו מדי שנה מוצגות עשרות תערוכות, אנו נתמקד בתערוכות המרשימות של ההסטוריה הסינית החל מהתקופה הנאוליתית ועד סוף העידן הקיסרי. בתערוכה נראה כמה מהתגליות הארכיולוגיות המרשימות ביותר שנתגלו בסין ובעולם כולו ונסכם את ההסטוריה הסינית כמו גם את הטיול שלנו. 

 

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג
מקדש קונפוציוס 2.jpg