טיולי משפחות בסין

סין, כידוע, היא מדינה לא קטנה ואפשר בקלות ללכת לאיבוד בשלל האפשרויות והמקומות שהיא מציעה ובעיקר קשה לתכנן מסלול שיהיה מעניין וחוויתי כשמדובר במשפחה עם ילדים בגילאים שונים. לכן, ריכזנו עבורכם כמה טיפים ומסלולים שיעזרו לכם לתכן את הטיול המשפחתי שלכם בסין:

מסלול בתפירה אישית
מסלול מותאם למשפחות
תרבות וסדנאות

כמה טיפים למשפחות: 

המעיטו בטיסות ודילוגים מאזור לאזור

סין כידוע היא מדינה ענקית ורבים המגיעים לזמן קצוב רוצים לכבוש את כולה: בבייג’ינג, ש’יאן סצ’ואן, יונאן, יום פה, יומיים שם, פארקים, גווילין וקינוח בשנגחאי. מצב כזה יגרום לכם לבלבול עד שלא תדעו ממש איפה אתם ומה אתם עושים. עשו לעצמכם, לארנק ולכל המשפחה טובה ענקית ותתמקדו בכמה אזורים שמתאימים לכם.‘לכבוש את כל סין’ דומה ל’לכבוש את כל אירופה’. כל מחוז הוא כמו מדינה בפני עצמה ואם תנסו לטעום ולראות הכל תצאו עם סחרחורת ותצרו מצב של “תפסת מרובה לא תפסת”. בנוסף, המנעו מיותר מדי טיסות שכל אחת גוזלת בערך חצי יום טיול וקוטעת את רצף והסתגלות למקום ו’הזרימה’ של הטיול. במקומות בהם ניתן קחו רכבת מהירה - מהיר, חווייתי ולרוב גם יותר זול.

 

מינון נכון של 'אתרי חובה' 

כשמדובר בסין יש לא מעט "אתרי חובה" דוגמת העיר העיר האסורה, מקדש השמיים, ארמון הקיץ, חיילי הטרקוטה ועוד.. כולם מעניינים ומיוחדים כשלעצמם אך כוללים הרבה הליכה רגלית והסברים ארוכים, וילדים ואפילו נערים נוטים להתעייף מהם מהר. לכן, שימרו על מינון נמוך של אתרים הסטוריים, אותו הדבר נכון גם למקדשים, בעיקר באזורים העירוניים.

מתרכזים באזורי הכפרים

התרכזות באזורי הספר הכפריים דוגמת המחוזות יונאן, גוויז'ואו, גואנש'י משלבים יותר טבע, כפרים ותרבות אותנטית ויותר נוחים להסתובבות חופשית של הילדים בלי שתצטרכו לדאוג כל הזמן שילכו לאיבוד בין המוני האנשים שבערים או באתרים מרכזיים. בנוסף, יש יותר אפשרויות נוחות לטיולים רגליים או פעילויות מגוונות ובערבים או בזמן הפנוי נוח יותר לטייל ולחקור את המקום באופן עצמאי.

 

במידה ובכל מקרה יוצא לכם להעביר זמן רב יותר באזורי הערים צאו קצת החוצה לטיולים לאזורים שמחוץ לעיר, כמעט ליד כל עיר גדולה יש גם טיולי טבע מענינים. למשל סעו להר הצהוב ליד שנגחאי או להר חואה שאן ליד ש’יאן.

 

פארקים ושמורות

בסין תמצאו כמה מהפארקים ושמורות הטבע המרהיבות בעולם דוגמת פארק ג’יוז’איגו וחואנגלונג בסצ’ואן, פארק אווטאר וטיאן מן בחונאן, טרסות האורז של לונג שנג בגואנש’י או טרסות האורז של יואן יאנג ביונאן, ההר הצהוב ועוד.. למרות שהם טיפה יקרים הנופים והחוויה ייחרטו בזכרונכם וזכרון הילדים להרבה מאוד זמן. יחד עם זאת שימו לב שאתם לא מבקרים שם בתקופה של חגים סינים, בעיקר חג הסתיו שבתחילת אוקטובר וראש השנה הסיני שבתחילת פברואר.החוויה הטובה יכולה להפוך לסיוט עם אלפי הסינים שפוקדים את האתרים והופכים את הביקור בה לתור אחד ארוך. 

 

שלבו פעילויות מיוחדות

סדנאות או פעילויות תרבות של כמה שעות עד יום הם חוויה מרעננת ומיוחדת אשר יוצרת מגע קרוב במיוחד של כל המשפחה יחד עם התרבות הסינית והאוכלוסיה המקומית. גם אם בשלב ראשון הילדים ואולי אפילו אתם תרימו גבה על המחשבה של סדנת בישול, קטיף תה, קליגרפיה או טאי צ’י אלה בדיוק החוויות שילמדו אתכם משהו חדש שלא ידעתם בצורה מעניינת וחוויתית. אותם סדנאות דרך אגב מתאימות לחברה צעירים ומבוגרים כאחד. 

 

שלבו טיולים רגליים 

טיולים רגליים של חצי יום, יום ואפילו יותר מזה הם דרך מעולה להוציא אנרגיה ולהכיר מקרוב את הטבע מסביב. גם אם אתם לא מהמשפחות שאוהבות להיות בטבע זמן רב מדי יש לא מעט מקומות שאפשר לעשות בהם סיבוב נחמד של שעתיים- שלוש במורד הר או בין כפרים ושדות. מקומות אלה נוטים לרוב לספק חוויות מיוחדות ובלתי צפויות. 

אם אתם אוהבים ללכת אז קחו יומיים עד ארבעה ימים לעשות טרק עם לינה בכפרים מקומיים, דוגמת טרק על החומה הגדולה, בערוץ דילוג הנמר או טרק לעמק יובנג, שיכולים ללא ספק להיות אחד מרגעי השיא של הטיול שלכם.

 

בקרו אצל משפחה מקומית 

ביקור, גם אם של כמה שעות, אצל משפחות מקומיות בערים ובעיקר בכפרים יראו לכם ולשאר בני המשפחה איך חיה משפחה בצידו האחר של העולם המגיעה מתרבות אחרת לגמרי. תטעמו את האוכל שלהם ואם אתם יכולים לוותר ללילה אחד על הנוחות שלכם תישנו שם גם לילה.. לא תצטערו.

 

שלבו פעילויות שאינן בהכרח קשורות לסין

סין מתפתחת בקצב מסחרר לאחרונה נפתחו בה כמה אתרים כיפיים ומעניינים במיוחד ברמה שלא יורדת מזו האירופאית והאמריקאית. דיסנילנד או מוזיאון הטבע בשנגחאי, פארק המים בצ’נגדו או  בבייג’ינג וכו׳ יתנו שיפור וגיוון משמעותי לטיול שלכם. 

 

הביאו נשנושים מהבית.

לילדים, בעיקר קטנים, קשה להתרגל לטעמים הסינים, אז כדי להמנע ממאבק ובכי בארוחות הערב ובעיקר בנסיעות הביאו ממתקים או חטיפים לדרך. באופן כללי נשנושים לנסיעות יהיו טובים גם לכם. בנוסף, מומלץ להביא קפה מהבית למקומות בהם הקפה לא מספק (למרות שכבר ברוב המקומות יש קפה טוב עד מצויין). ועוד טיפ קטן של אלופים: הביאו אבקת שוקו לילדים.

 

רפואה

למרות ההתפתחות של סין בשנים האחרונות, באזורים מסויימים היא עדיין מפגרת בתחום הרפואה לעומת מדינות המערב. בערים הגדולות ישנן מרפאות פרטיות לזרים אך במקומות אחרים ובעיקר בכפרים הרפואה מוגבלת מאוד, לכן רצוי להביא תיק עזרה ראשונה ובעיקר תרופות למי שלוקח באופן יומיומי. בנוסף, למקרה של אובדן התיק, חשוב להביא מרשם רופא עם השם הגנרי של התרופה (בסין לתרופות יש לרוב שמות מקומיים). 

מה עכשיו??

הסתכלו במסלול המותאם למשפחות ובמגוון המסלולים שבאתר וצרו איתנו קשר על מנת שנתפור ביחד מסלול שמתאים בדיוק למשפחה שלכם.

*** לעוד מידע וטיפים על סין היכנסו ל-מידע שימושי >>

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג