מחוז גוויז'ואו- 贵州

גוויז'ואו, אחד המחוזות הפחות מפותחים והיותר אותנטיים שנותרו בסין הוא גם אחד המחוזות העניים ביותר, אולי זה מה שהופך אותו לכלכך מיוחד. האזור כולו היווה בעבר את קו הגבול הדומי של סין ובו נבנתה 'החומה הגדולה מדרום' אשר נועדה להפריד בין בני ההאן ל'ברברים הדרומיים' קבוצות האתניות שקיום נחשבות למיעוטים סיניים.

אך גם אחרי מאות שנים של השפעה סינית חבל ארץ קסום זה עדיין מסתיר בין הרריו הירוקים ונהרותיו העמוקים אין ספור כפרים אותנטיים של אותן קבוצות אתניות אשר שומרות על אורך חיים מסורתי. בנוסף ניתן למצוא כאן אוצרות טבע ומבט על סין הכפרית שתרם נפגע מהפיתוח המהיר שאוחז בכל סין. ביקור באזורים אלה ייתן לכם חוויה בלתי נשכחת שכבר קשה למצוא.

מסלול טיולים במחוז גוויז'ואו

8 ימים, 7 ימים

בת למיעוט הנאשי, באיישה, העיר העתיקה של ליג'יאנג, מחוז יונאן
בת למיעוט הנאשי, באיישה, העיר העתיקה של ליג'יאנג, מחוז יונאן
בת למיעוט הנאשי, באיישה, העיר העתיקה של ליג'יאנג, מחוז יונאן
בת למיעוט הנאשי, באיישה, העיר העתיקה של ליג'יאנג, מחוז יונאן
בת למיעוט הנאשי, באיישה, העיר העתיקה של ליג'יאנג, מחוז יונאן

יום 1: גויי יאנג- "מפל חואנג גואו שו" (לינה: חואנג-גואו-שו)

נתחיל את הטיול שלנו בגווייאנג, הבירה של מחוז גוויז'ואו הממוקמת בחלקה המזרחי של רמת יונאן-גוויז'ואו שבדרום מערב סין. העיר ממוקמת באזור טופוגרפי הררי ובחלקו הצפוני של הקו הסאב טרופי. העיר נהנת מקלים נוח רוב השנה, לח יחסית ובעלת מגוון רב של צמחים, בעלי חיים ואוצרות טבע.

לאחר הנחיתה בעיר נמשיך ישירות בנסיעה לעבר  מפל חואנג גואו שו שנמצא מחוץ לעיר. נסע במשך שעתיים כאשר בדרך נעצור ב'כפר האבן' stone village, שם נוכל להתרשם מהשימוש האותנטי והמיוחד באבנים לבניית הבתים המקומיים.

לקראת ערב נגיע למלון ונצא לארוחת ערב באזור הכפרי שליד המפל.

 

יום 2: "מפל חואנג גואו שו"- גויי יאנג (לינה: גויי-יאנג)

נצא בבוקר לביקור במפל חואנג גואו שו המרשים ביופיו, אשר הינו חלק משמורת "הגשר לשמיים המאושרים"  (טיאן ש'ינג-צ'יאו). נצא למסלול הליכה בשבילי הפארק עד ההגעה לתצפית נוחה על המפל. בשמורה עצמה ישנן מערות רבות, סלעים גדולים ויערות עבותים, והיא נותנת הצצה לנוף הפראי של גווידזואו. המפל האדיר שגובהו 74 מטרים ורוחבו 81 מטרים, נחשב לאחד המפלים הגדולים בסין ובעולם כולו.

משם נמשיך לעבר ארמון הדרקון (כ-60 ק"מ),  שם ניקח סירה לחציית הנהר ונצא להליכה בטבע לכיוון מערה מדהימה מלאה בנטיפי סלע.

לאחר מכן נצא חזרה לכיוון העיר גוי-יאנג (בירת המחוז), שם נעביר את הלילה במלון.

יום 3:  גויי יאנג- ג'ניואן (לינה: ג'ניואן)

נצא בבוקר בנסיעה של כ- 4 שעות ל ג'ניואן, עיר אשר שימשה כאתר נופש של האצולה של בני המיאו בתקופות הקדומות, זאת בשל יופיה ומיקומה האסטרטגי כמישור בין הרים ברמת יונאן-גוויז'ואו. ג'ניואן ידועה בשל ההיסטוריה התרבותית הארוכה שלה, העשירה מאוד בעיצוב גינות וארכיטקטורה ייחודית, העיר העתיקה עצמה קטנה יחסית אך מלאה באתרים קטנים ומעניינים, הן טבעיים והן מלאכותיים, כך שניתן להנות ממערות, ארמונות, מקדשים, נהרות, ארכיטקטורה ונוף מרשים לאורך כל הדרך. 

לאחר שנגיע לעיר העתיקה של ג’ניואן. נבקר במערת הדרקון השחור, באזור המערה נמצאים גם מקדש הדרקון השחור, מערת ג'ונגיואן ומקדש אריכות הימים. נסתובב בין כל האתרים הללו אשר ונהנה מהנוף המדהים והאווירה של האזור, המשלבים בצורה ייחודית את מעשה ידי האדם בנפלאות הטבע. המקדש משלב בצורה מעניינת את שלוש הדתות המרכזיות של סין: הקונפוציאניזם, הדאואיזם והבודהיזם. בדרך החוצה מהאזור נעזר בסירה קטנה על מנת לחצות את נהר וו-יאנג אשר חצה את העיר צ'ן-יואן העתיקה והפרידה לשני חלקים.

יום 4:  ג'ניואן- קאיילי (לינה: קאיילי)

ניפרד בבוקר לשלום מג'ניואן ונסע לכיוון העיירה קאיילי שהיא מרכז התרבות של מיעוט המיאו אשר מאכלסים את רוב האזור בעשרות כפרים השייכים לתתי קבוצות ממיעט זה. בדרך לשם נבקר בכפרים לאנג-דה, דה טאנג של קבוצת 'מיאו החצאיות הקצרות' ובהתאם לזמן גם בכפר נוסף. לבסוף נגיע אל קאיילי שם גם נישן. 

*** במידה ותרצו נוכל להעביר את הערב בהום סטיי באחד הכפרים שבאזור.

יום 5: קאיילי- ז'אוש'ינג (לינה: קאיילי)

נצא בנסיעה דרומה דרך כמה כפרים יחודיים, נהתחיל בכפר גה ז’ה ג’אי של מיעוט ה—Ge, אשר לא נחשב למיעוט רשמי בסין  אך ידוע בהכנסת האורחים, בעבודות היד ובעיקר במיקום הכפרים שלו המוחבאים בהרים מחשש לפלישות והתקפות של אויבים.  שם נחווה את קבלת הפנים היחודית של המקומיים ותנסה בהכנת עבודות הרקמה באחד מבתי הכפר. לאחר מכן נבקר בכפרים אינטאן  ובה-שה של תת קבוצה נוספת של מיעוט המיאו,  בה לגברים תספורת יחודית ונושאים עליהם סכינים ורובי צייד והנשים לובשות בגדים צבעוניים בהירים שם נסתובב בכפר היפייפה וטרסות האורז המקיפות אותו ונפגוש את המקומיים. משם נגיע לבסוף אל העמק הצר בו שוכנת העיירה ז’או- ש’ינג של מיעוט הדונג אשר ידועים בבנייתם הייחודית בעץ ללא מסמרים ובעיקר ב’מגדלי התוף' המתנשאים לגובה של עד 30 מטרים,  מגדל התוף משמש את הכפר, או כמה כפרים יחדיו כמקום בו מתנהלות ישיבות מועצת הכפר והמקום בו דנים בנושאים חשובים מעת לעת, כמו כן מתנהלים בו החגים והטקסים החשובים, בהמשך היום נבקר באחד ממגדלים אלו.

אם נספיק נראה בערב מופע תרבות מקומי. 

את הערב נעשה בגסט האוס נחמד ונעים בעיירה. 

יום 6:  סביבי ז'אוש'ינג (לינה: ז'אוש'ינג)

נצא ליום מלא סביב ז'או ש'ינג נבקר בכמה כפרים מאוד אותנטיים ומיוחדים  של מיעוטי הדונג והמיאו, אשר לא רגילים לראות מערביים. לקראת ערב נשוב לז'או שי'נג.

יום 7: ז'אוש'ינג- סאן ג'יאנג (לינה: סאן ג'יאנג)

לאחר צ’ק אאוט נצא בנסיעה קצרה לכפר טואן- אן שנמצא מעל ז’או- שינג ומשקיף על כל העמק, נסתובב בין בתי העץ היפים של הכפר כאשר לאחר מכן נלך ברגל כל הדרך בחזרה לז’וא-ש’ינג, הליכה של כשעתיים- עד שלוש שעות בירידה. לאחר מכן נצא בנסיעה מז’או-שינג אל סאן-ג’יאנג, העיירה שידועה בגיוון האתני ובתה המשובח שלה שוכנת על הגבול עם מחוז גואנשי. נבקר במטע תה ובכפר הגדול שעל גדת הנהר שמחבר חמישה כפרים שונים ביחד. משם נסע למלון לארוחת ערב. 

יום 8:  סאן ג'יאנג - גווילין\ יאנגשואו 

נעלה בבוקר על הרכבת המהירה שתיקח אותנו לעיר גווילין או לעיירה יאנגשואו שבמחוז גואנש'י הדרומי יותר להמשך הטיול..

 

* הטיול בגוויז'ואו אפשרי כל השנה כאשר חודשי החורף קרים יותר אך גם עשירים בפסטיבלים וחגים מקומיים. כל מה שנשאר לכם לעשות הוא לבחור תאריך ואנחנו כבר נעזור לכם לבנות את הטיול האידיאלי לאותה עונה.

 
 
מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג