דרך המשי  9-26 אוגוסט 2020 

מסע לאורכה של דרך המשי של סין ממערב למזרח

דרך המשי ההיסטורית הינה דרך סחר עתיקה אשר היתה מרכז חייהם של עמים רבים. מאז ועד היום דברים רבים השתנו, שלטונות התחלפו, קווים גאוגרפים סומנו מחדש והמודרניזציה מאיימת להגיע מכל כיוון. עם זאת הקסם של דרך המשי של סין עדיין חי וקיים - דרך גאוגרפית זו עוברת בנופים מדהימים, חוצה מדבריות,  צופה על רכסי הרים מהגבוהים בעולם, טומנת בחובה אגמים נסתרים ובעיקר מהווה בית ודרך חיים לעמים רבים. במסענו לדרך המשי נכיר את התרבויות המקומיות של העם האויגורי המוסלמי ונלמד על אורח החיים הנוודי של העמים הקזחים, המונגולים והטג׳יקים. מעט מזרחה נחשף לטריטוריה של הסינים בני הח׳אן ולתרבותם המתפשטת ונראה איך כל עמים אלו חיים תחת השלטון הסיני ומשתלבים בו ובכלכלה הנוסקת. זהו מסע לעומקה של תרבות בה נראה את הניגוד בין חדש וישן, את ההרמוניה בין איסלאם, בודהיזם ואמונות איזוטריות, ובעיקר נחווה דרך חושינו את הטעמים, הריחות, הקולות, והמראות הייחודיים לאזור זה. נתחיל במדבריות ש׳ינג׳יאנג המערביות, נתקדם מזרחה דרך מסדרון צר המפריד בין מדבר הגובי לרמה הטיבטית, נבקר בעיר ההיסטורית של ש׳יאן, ואף נזכה לחוויה נחמדה לסיום כשנפגוש את הפנדות בחבל סצ׳ואן.

Toyuk.jpg
העיר האסורה- צילום: יובל לוי
החומה הגדולה- צילום: יובל לוי
ימים 1-6: תחילה נכיר את אורומצ׳י, הבירה השל מחוז ש׳ינג׳יאנג. נסתובב בין השווקים התוססים ונכיר את אתרי המורשת וההיסטוריה של המקום. נבקר באחד מפלאי הטבע של האזור - האגם השמיימי השוכן בליבו של רכס המשקיף על המדבר ונהנה משיט נעים באגם. בימים הקרובים נזכה לחצות את רכס טיאן-שאן המפריד בין סין לבין מרכז אסיה ונגיע אל העיירה נאראט. זהו אחד האזורים הפחות מוכרים והיותר מיוחדים בש׳ינגיאנג ובו מראות טבע מרהיבים והצצה מיוחדת לתרבות הנוודים של הקזחים והאויגורים באזור.
החומה הגדולה- צילום: יובל לוי
העיר האסורה- צילום: יובל לוי
החומה הגדולה- צילום: יובל לוי
ימים 7-9: נסע דרומה לכיוון העיר המערבית ביותר ואולי האקזוטית ביותר במסענו- קשגר. עיר עתיקה זו שימשה כמרכז סחר ועד היום ניתן להיחשף בה אל התרבות האויגורית האיסלאמית על כל צדדיה. נכיר את העיר וסביבתה ולאחר מכן נצא בנסיעה מרהיבה אל עבר אזורי הגבול עם טג׳יקיסטן, לכיוון אגם קארקול היפהיפה שם נחזה בטבע העשיר בקרחונים ופסגות מושלגות.
העיר האסורה דרקון- צילום: יובל לוי
העיר האסורה- צילום: יובל לוי
החומה הגדולה- צילום: יובל לוי
העיר האסורה דרקון- צילום: יובל לוי
IMG_5789.jpg
Red earth.jpg 2016-1-8-15:11:13
ימים 10-15: נמשיך במסענו מזרחה דרך העיירה המדברית של טורפאן, עיירה מלאה באופי, חקלאות והיסטוריה, וזו המאפשרת הצצה לאזורים הפחות מתוירים שעל הדרך. משם נמשיך למסדרון חה-ש׳י - מסדרון העובר בין הרמה הטיבטית למדבר גובי ונחוש את השינוי באווירה כשנחשף לבודהיזם הקדום ואומנות ציורי הקיר של דונ-חואנג. נשמע את סיפורי המקום ונחזה בנופים הייחודיים של חולות המדבר הצבעוניים.
העיר האסורה דרקון- צילום: יובל לוי
IMG_8371.JPG
החומה הגדולה- צילום: יובל לוי
ימים 16-18: נגיע אל העיר המזרחית ביותר על דרך המשי - ש׳יאן - בירתה של שושלות סיניות רבות ובית למוסלמים רבים. העיר מהווה מרכז תרבותי העשיר במגוון של תרבויות, ואתרים היסטוריים בראשם קבר הקיסר ובו נמצאו אלפי חיילי הטרקוטה. לסיום נבקר בחבל סצ׳ואן ונזכה לראות צד אחר של חיים עירוניים שהתפתחו במחוז הירוק. כמובן ששם נפגוש את הפנדות, נשתה את התה מקומי המפורסם, ונהנה ממטבח עשיר וחריף.

!מוזמנים להצטרף אלינו למסע יחודי והרפתקה יוצאת דופן   

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג