טיולים בש'יאן

ש'יאן xian, הידועה גם בשמה ההיסטורי Chang'an היא בירתה ההיסטורית והתרבותית של כ-13 שושלות סיניות ואחת מהערים בעלות החשיבות ההסטורית הגדולה ביותר בעולם. מיקומה הגיאוגרפי הייחודי של העיר הפך אותה לעיר המרכזית בסין והמזרחית ביותר על דרך המשי העתיקה וככזאת היוותה במשך יובלות את מרכז התרבות והסחר העולמי אשר רוב הזמן התאפיין בסובלנות דתית ותרבותית (מעיין ניו-יורק עתיקה). בש'יאן אתרים היסטוריים רבים המשקפים את התפתחותה של סין לאורך הדורות כמו גם את קשריה עם המערב ומרכז אסיה ואשר הם יעדי חובה לאלה שרוצים להבין את ההסטוריה והתרבות הסינית לעומקה.

מלבד העניין התרבותי וההסטורי באזור, סביבת ש'יאן מאפשרת גם טיולי טבע וכפרים אשר פחות ידועים למטייל הממוצע. רכס ההרים צ'ינלינג 秦岭山脉 Qinling shanmai, אשר נמצא מדרום לעיר, הוא בעל חשיבות רבה אודות לעובדה שהוא משמש כקו פרשת המים בין הנהר הצהוב מצפון ונהר היאנגדזה מדרום ובכך מחלק למעשה את סין בצורה גסה לסין הצפונית וסין הדרומית. אחד היעדים האהובים על הרכס הוא ההר חואה- שאן הקדוש אך בנוסף אליו ישנם לא מעט פסגות וכפרים מרתקים נוספים.

בנוסף לכל אלו הקסם של העיר ש'יאן הוא באנשיה ורחובותיה הססגוניים בתוך חומות העיר העתיקה. הרובע המוסלמי שוקק חיים, מטעמים וריחות כמו גם הפארקים הציבוריים שהם גן השעשועים של התרבות והפנאי בסין.

 

ש'יאן - מסלול לדוגמא

 5 ימים 4 לילות

יום 1: ש'יאן (לינה: ש'יאן)

הגעה מבייג'ינג או יעד אחר ברכבת מהירה או טיסה. בדרך כלל הגעה אחר הצהריים התארגנות במלון ויציאה להיכרות ראשונית עם מרכז העיר העתיקה של ש'יאן וארוחת ערב.

 

יום 2: ש'יאן (לינה: ש'יאן)

איסוף בבוקר מהמלון ונסיעה למרכז העיר ש'יאן. ביקור במגדל הפעמון, מגדל התוף, המסגד הגדול והרובע המוסלמי המפורסם. היכרות עם מרכז העיר ש'יאן והאתרים ההיסטוריים והתרבותיים בתוך חומות העיר. נכיר את הרחובות השוקקים של הרובע המוסלמי ההיסטורי של ש'יאן – העיר המרכזית והמזרחית ביותר על דרך המשי.

נמשיך בצהריי היום למוזיאון ההיסטוריה של מחוז שאנש'י והעיר ש'יאן. אחד המוזיאונים העתיקים בסין המרכז את אלפי שנות ההיסטוריה של סין והארכאולוגיה באזור שאנש'י. מחוז שאנש'י נחשב לאחד ממוקדי ההתיישבות הראשונים בסין ובו עדויות ראשונות לציווילזציה באזור סין.

אחה"צ נמשיך לפגודת האווז הגדול. מקדש בודיהיסטי אשר נבנה בשנת 652 לספירה במהלך שושלת טאנג. בתקופת שושלת טאנג היתה פריחה של הבודהיזם בסין, וזהו האתר הבודהיסטי הגדול ביותר שנשאר מתקופה זו. במרכז פארק זה נמצאת הפגודה המרכזית וניתן להסתובב בפארק היפה שלמרגלותיה במוקדי עניין נוספים.

נאכל ארוחת ערב באזור פגודת האווז הגדול, נחכה שיחשיך ונסתובב באזור פגודת האווז הגדול המרשימה מאוד בלילה. משם חזרה למלון.

 

יום 3: ש'יאן והסביבה (לינה:ש'יאן)

איסוף מהמלון ונסיעה בבוקר לאתר צבא חיילי הטרקוטה הייחודי. האתר הינו אחת התגליות הארכיאולוגיות המרשימות בהיסטוריה הסינית. לפי ארכיאולוגים, אתר חיילי הטרקוטה הינו חלק מהמאוזולאום הענקי שנבנה על מנת לשמש את הקיסר הראשון של סין בעולם הבא. בנוסף ניתן לראות את התגליות הארכאולוגיות הנוספות כמו אוצרות, סוסים ומרכבות ותיאור היסטורי כללי של בניית קבר הקיסר. הסיבוב באתר אורך בין שעתיים לשלוש שעות.

נחזור לש'יאן ונעלה להליכה על חומות העיר העתיקה. ניתן להשכיר אופניים במידה ורוצים. נזכה לנוף מרשים על העיר והתרשמות מגודל העיר העתיקה ועוצמת חומותיה  

נמשיך לסיור קולינרי ברובע המוסלמי שם גם נאכל ארוחת ערב. הרובע המוסלמי תוסס מאוד בלילה, ונסתובב בין שווקי המזון והסחורה השונים ברובע.

 

יום 4: ש'יאן והסביבה (לינה:ש'יאן)

נתחיל את הבוקר בנסיעה של כשעתיים וחצי מערבה לכיוון חלקו המערבי של רכס צ'ינלינג. על רכס זה נמצא הר ח'ואה hua shan, הר זה מפורסם בשל נופו המצוקי הייחודי, בו ניתן לאות סלעי מצוקים אנכיים בגובה מאות מטרים שבראשם מקדשים קטנים ושבילים צרים. הטיפוס אל ההר כרוך בכמה שעות של הליכה מפרכת אך יפה בהחלט, ובמקרה ולא מעוניינים ניתן להשתמש בישרוי הרכבל גם בהלוך וגם בחזור. הטיול להר ח'ואה אורך יום שלם, כולל נסיעות, הוא מספק מאוד ולא קל אך הנוף מפסגות ההר הרבות מגוונן וייחודי ביופיו. לאחר סיבוב של 4 שעות נתחיל לחזור לכיוון ש'יאן ונאכל ארוחת ערב בקרבת המלון.

 

יום 5: ש'יאן (לינה:ש'יאן)

נתחיל את הבוקר בסיור בפארק הציבורי המקומי של ש'יאן. הפארק הינו "גן השעשועים" של התרבות הסינית, אליו מתקבצים הסינים בזמנם הפנוי לעסוק בתחביביהם בפרהסיה. הפארק מספק הצצה אל התרבות הסינית האותנטית המגוונת בחיי היומיום, וניתן להתרשם מתרבות הבילוי העשירה של זקני סין, כמו קליגרפיה, ריקודים, נגינה, שירה, פינג פונג, טאי-צ'י ועוד.... חוויה ייחודית ואותנטית מחוץ למעגל התיירות.

לאחר איסוף מהמלון נצא מחוץ לעיר לאתר המעיינות החמים של הקיסר חואה-צ'ינג. אתר זה היה למשכן החצר של קיסר שושלת טאנג ושימש אותו למפלט בילוי ופנאי מחצר המלכות. האתר שוכן מחוץ לעיר למרגלות הר לי-שאן וידוע במבני השיש שלו ונופו המרשים. ישנם שבילים רבים בסביבת האתר וניתן לצאת להליכות ברחבי הפארק.

לאחר מכן נמשיך לשדה התעופה להמשך הטיול או חזרה לארץ...

 
מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג