מזרח סין

 10 ימים 9 לילות 

טיול עומק יחודי אל האזורים הפחות המרהיבים והפחות מוכרים בדרום מזרח סין במחוז: פוג׳יין ובאזור שנגחאי וההר הצהוב. 

 המסלול של ׳דאום מזרח סין׳ יקח אתכםן אל כמה משמורות הטבע היפות בסין ביניהן ההר הצהוב ושמורת וו- אי שאן כמו גם אל מבצרי האדמה המרהיבים של בני ההאקה ועיר הנמל שיאמן העשירה בתרבות סינית שווקים, מקדשים והשפעות קולונילאיות.

המסלול משלב הליכות רגליות קלות, ביקור בכפרים אותנטיים ושמורות טבע יפיפיות.

המסלול אפשרי כמעט כל השנה ומולץ בעיקר בסתיו האביב אך גם בחורף. 

המסלול מתאים לאוהבי שמורות טבע מיוחדות,  כפרים, הליכות קלות, תה ותרבות.

 

רמת ׳הנוחות׳ בטיול גבוה

יום 1: שנגחאי (לינה: שנגחאי)

ברוכים הבאים לשנגחאי המטרופולין הגדול ביותר בסין והלב העסקי של המעצמה האסייתית. במהלך הימים הקרובים נכיר את הסיפור המרתק של העיר שהתחילה בתור עיירת דייגים קטנה והפכה במהרה תוך תהפוכות רבות למה שהיא היום.  

 

נתחיל את הביקור בשנגחאי בבונד, אזור זה אשר ניצב על הנהר היווה במהלך המא ה-19 תפקיד  מרכזי בחדירת המערב לסין. האזור שימש כנמל המרכזי של העיר ולאורכו נבנו עשרות בניינים מרהיבים שמספרים יותר טוב מכל דבר אחר את סיפורה של שנגחאי ואת סיפור היהודים העשירים של שנגחאי שהיוו מרכיב מרכזי בהתפתחות העיר בתחילת המאה הודמת ואשר הקימו כמה מהבניינים המפוארים שפועלים במקום עד היום.

נמשיך לרחוב נאנג’נג, שהוא ככל הנראה רחוב העסקים הגדול ביותר באסיה עם למעלה מ-600 חנויות ו-1.5 מליון איש, מקומיים וזרים כאחד, אשר פוקדים אותו מדי יום.

 

 

יום 2:  שנגחאי- (לינה שנגחאי)

נתחיל את היום בביקור ב’גני יו’ אשר ממוקמים באזור העתיק של שנגחאי אשר הפך למרכז תיירות שוקק. הגנים היפייפים אשר נבנו במאה ה-16 על ידי מנדרין מקומי (פקיד ממשלתי) לכבוד הוריו מספקים הצצה לחיי הנוחות ותפיסת החיים של האצולה בסין העתיקה. האזור שמסביב לגנים מלא באין ספור חנויות, מאכלי רחוב ועוד, שהופכים אותו למעיין צ’יינה טאון מקומית.

 

לאחר מכן נבקר ברובע היהודי של שנגחאי בו חיו יהודי העיר והיוו חלק מרכזי בפיתוח העיר בראשית המאה הקודמת. נבקר במוזיאון שבבית הכנסת הישן אוהל משה” אשר מספר את סיפורם המרתק של יהודי שנגחאי בזמן מלחמת העולם השנייה. נמשיך בסיור רגלי באזור ששימש פעם כגטו היהודי.

לאחר מכן נבקר במגדל הסחר העולמי של שנגחאי אשר נמצא ברובה פודונג היקורתי ומתנשא לגובה של 492 מטרים וממנו נשקפת תצפית על המטרופולין האדיר וקו החוף של שנגחאי.

משם נמשיך אל מוזיאון התעמולה, אוסף פרטי ונדיר שנמצא בקומת קרקע של בניין דירות שם מוצגות שלל כרזות תעמולה סיניות מתחילת המאה הקודמת ועד תקופת מהפכת התרבות. זהו אחד המקומות המרתקים בשנגחאי שנותן זוית שונה על התהפוכות הרבות שעברה סין במאה השנים האחרונות.

בערב בהתאם לזמן נבקר ב- Xin Tian Di אחת מהנקודות האהובות ביותר בשהגחאי, אזורים אלה אשר משלבים בצורה נפלאה את התרבות המערבית והסינית מספקים מפלט נהדר מחיי העיר הלוחצת.

 

 

אופציונלי: בערב נוכל ללכת למופע האקרובטיקה המפורסם של שנגחאי עם עשרות לוללינים, נערות גומי ועוד.

שנגחאי
IMG_20150705_125845_HDR
IMG_20150706_155907_HDR
שנגחאי
IMG_20150705_125845_HDR
IMG_20150706_155907_HDR

יום 3:  שנגחאי- טונש’י  (לינה טונש’י) 

לאחר צ’ק אאוט מהמלון העברה לתחנת הרכבת, משם נצא בנסיעה משנגחאי אל מחוז אנחוי השכן אל העיר טונש’י ששוכנת לא הרחק מ-ההר הצהוב. נצא להליכה בכפר העתיק ש’י-נאן. מגיע למלון שבעיירה ולאחר מנוחה רלה נצא לסיור בעיר ברחובהעתיק של טונש’י אשר נמתח על פני קילומט  וחצי ומקום נהדר לקנות מזכרות מכל הסוגים ובמחירים הגיוניים ותוך כדי ליהנות מהאווירה של הרחוב הססגוני.

 

יום 4: טונש’י- ההר הצהוב- טונש’י (לינה: טונש’י)

נצא בבוקר לכפר Lingshan אחד הכפרים היפים ביותר במחוז אנחוי, נשוטט בין הסמטאות העתיקות ולאורך הנחל שחוצה את הכפר. משם נמשיך אל ההר הצהוב המרהיב ביופיו אשר מכסה שטח של יותר מ-250 קמ"ר. נעלה ברכבל לאזור שלוש הפסגות המרכזיות אשר משקיפות על כ- 72 פסגות נוספות אשר מבצבצות מתוך ים העננים  שמסביב מספקים נוף עוצר נשימה אשר היווה השראה לאין ספור ציירים סיניים. נעלה ברכבל לאחת הפסגות בהר ולאחר מכן נמשיך לשוטט בין נקודות התצפית השונות. משם נרד ברכבל ונסע חזרה אל העיירה טונש’י. 

יום 5-6: נסיעה למחוז פוג’יין וביקור בשמורת וו אי שאן (לינה: וו אי שאן) 

בבוקר העברה אל תחנת הרכבת של טונש’י ונצא בנסיעה אל מחוז פוג’יין שבדרום מזרח סין ונגיע אל שמורת וו אי שאן אחד השמורות היפות אך הפחות מוכרות בסין (בעיקר למטייל המערבי). האזור כן מפורסם בסוגי התה שגדלים בו ובעיקר התה האדום ותה ה’גואן אין’ (אלת הרחמים הסינית). 

ביומינו הראשון בשמורה נבקר בהר חוט השמיים שממנו נשקף נוף מרהיב על פיתולי הנהר שחוצה את השמורה והצוקים הנישאים שמסביבו. משם נמשיך אל פסגת הנמר השואג. 

ביומנו השני בשמורה נמשיך לחקור את השמורה כשנצא לשייט בנהר תשעת הזרמים המתפתלים. נעלה לפסגת הר טיאן יו ונבקר במערת הענן כשבדרך נראה גם את צמחי התה היקרים הגדלים בתוך השמורה ואשר מקבלים את המינרלים שלם מסלעי החול ולכן גם נקראים “תה סלעים” 

לקראת אחר הצהריים נבקר אצל משפחה מקומית. 

יום 7: שמורת וו אי שאן- ש’יאמן (לינה: ש’יאמן) 

בבוקר העברה לתחנת הרכבת ונסיעה אל העיר ש’יאמן אשר משמשת כעיר נמל מרכזית וידוע במאכלי הים המשובחים שלה. ש’יאמן היתה גם אחד הנמלים הראשונים אשר נפתחו לסחר עם המערב בעקבות מלחמת האופיום וההשפעות הזרות מורגשות עד היום בתרבות כמו גם בארכיטקטורה של העיר.

לאחר ההגעה לעיר נצא בשייט קצר אל אי הפסנתרים השוכן בסמוך לש’יאמן ושימש כמפקדה ל- 9 מעצמות שונות. במקום נבנו מאות וילות בסגנונות בניה שונים ומיוחדים והוא מסמל יותר מכל מקום אחר בסין הההשתלטות וההשפעות הזרות על סין. נסייר בין הבניינים העתיקים ועצי הבאן יאן המרהיבים. נבקר גם במוזיאון הפסנתרים.

 

יום 9-8:  ש’יאמן- אזור מבצרי הבוץ (‘טו לואו’) של בני ההאקה - ש’יאמן 

נצא בבוקר אל שוק הדגים של ש’יאמן ומשם נצא בנסיעה אל האזור ההררי בו במשך מאות שנים הסתתרו ‘בני ההאקה’ קבוצה אתנית אשר אינה נחשבת למיעוט בסין אלה לחלק מבני ה’האן’. בני ההאקה אשר מדברים ניב סיני עתיק הגיעו בעיקר באלף הראשון לספירה מצפון סין בכמה גלי הגירה בעקבות פלישות זרות  ומלחמות אזרחים והתיישבו בדרום מזרח המחוז. בני ההאקה הקימו במעבה היער של האזורים ההרריים מערכת של מבצרי בוץ עגולים מרובעים או אליפטיים. בסינית נקראים המבנים ‘טו- לואו’ ושימשו את בני ההאקה במשך מאות שנים לחיים ולהגנה למאות בני אדם ומשמשים למגורים עד היום.

נבקר בכפרים באזור הקרוי נאנג’ינג ונלך בין כמה כפרים ואזורי בנייני טו לואו. לאחר מכן נסע לביקור בכפר יונג דינג שם גם נישן. 

למחרת בבוקר נמשיך לחקור את אזור בני ההאקה בכפר צ’ושי ולאחר מכן נצא בנסיעה חזרה לש’יאמן שם נהנה מערב רגוע באחד מהמדרחובים הנעימים של העיר.

יום 10: ש’יאמן- בייג׳ינגֿ שנגחאי 

בבוקר העברה לשדה התעופה שם תעלו על טיסה ליעד הבא שלכם. 

IMG_20160323_090133
20081209174259125650487303
טרסות האורז של לונגשן
IMG_20160323_090133
20081209174259125650487303
טרסות האורז של לונגשן

* אלה הם רק חלק מהמקומות אליהם נוכל לקחת אתכם... יש לנו עוד המון כפרים, הרים ,עמקים, עיירות עתיקות ומקומות מרתקים שתוכלו להוסיף למסלול שלכם- כל הטיולים שלנו הם טיולים בהתאמה אישית לכל מטייל וקבוצה.

צרו איתנו קשר

מסלול דרום מזרח סין

דור:
מספר ישראלי - 03-3747809 
מספר סיני- 18687228642 (86+)

יובל:

מספר ישראלי- 03-3722300 

מספר סיני- 15208364170 (86+)

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג