עוד מקומות ביונאן

* Hong Tu Di – אזור האדמה האדומה.

 

המקום הייחודי הזה מצא כחמש שעות נסיעה מקונמינג.

במשך מאות שנים שבטי המיעוטים שחיים באזור עיבדו את ההרים בעלי האדמה שצבעה אדום ויצרו מחזה מרהיב של טרסות אשר מטפסות על גבי שיפולי ההרים. זה הוא יעד מועדף לחובבי צילום של טבע ונוף אנושי. העונה הטובה ביותר להגיע לכאן היא תחילת האביב לפני תקופת הקציר .

 

 

* אגם לוגו-חו (Lugu Lake)

 

בצפון מזרח יונאן על גבול סצ'ואן שוכן לו אגם לוגו המרהיב ביופיו, ביתם של בנות שבט ה"מוסו". זהיא קבוצה אתנית קטנה אשר במשך מאות שנים חיה בבידוד וקיימה חברה "מטריאכלית" בה האישה היא השולטת. זוהי למעשה החברה המטריאכלית האחרונה ששרדה בעולם. אגדות רבות וסיפורים רבים נקשרו באזור ובבנות המקום אשר על אף התמורות שעוברות על סין בכלל ועל האזור בפרט שמרו על ייחודן.

להרפתקניים בינינו ניתן לצאת לטרק של כמה ימים מסביב לאגם או להתרחק לכפרי מיעוטים מבודדים.

 

* עמק יובנג

 

בינות להרים הגבוהים של צפון יונאן על גבול טיבט שוכן לו בגובה 3,200 מטר, נסתר לחלוטין מהעין, עמק יובנג.  

זהוא לדעת מטיילים רבים המקום היפה ביותר ביונאן ויש גם אומרים שבסין כולה. העמק הירוק, עדרי היאק והסוסים שרועים בו, הנחלים בצבע טורקיז שזורמים מראשי ההרים המושלגים והכפרים הטיבטיים ללא ספק משווים לו נופח קסום אשר יש מי שטוענים (וכנראה שבצדק) כי יובנג הייתה צריכה להיקרא "שנגרילה" על שם גן העדן האגדי. טיבטים רבים מגיעים לאזור על מנת לערוך מסעות פיליגרימים.

הטיול באזור הוא רגלי (עם או בלי ליווי סוסים) וכרוך בהליכה מרתקת ומהנה (ומעט מאתגרת) לאגמים נסתרים ומפלים סודיים. ואדיות שוצפים של מי שלגים בצבע טורקיז והליכה מעל לנהר המקונג הבוצי.

 

 

    * טרק ערוץ דילוג הנמר

 

טיול רגלי של יומיים על ההרים שמעל הקניון העמוק ביותר של נהר היאנגצה ואחד העמוקים בעולם. זה טיול לא קשה מדי אך עם נוף יפייפה שמתאים גם למשפחות ופנסיונרים. במהלך המסלול ניתן גם להשכיר חמורים לסחיבת הציוד או לרכיבה. בסופו של הטרק יורדים לנקודה העמוקה של הקניון שם היאנגצה שוצף בעוצמה.

* שדות האורז של יואניאנג (Yuan yang)

שדות האורז המפורסמים בדרום יונאן מכסים שטח של 2,200 מטר רבוע. כ- 88% מבני המקום הם בני מיעוטים שרובם הם בני מיעוט ה"האני". זה הוא אחד האזורים המרהיבים ביותר בסין בעיקר בתחילת האביב אז שדות האורז מוצפים ומספקים נוף אידיאלי לצילום. למעט טרסות האורז האזור מציע מגווון של כפרי מיעוטים ובעיקר שווקים מקומיים אשר נחשבים לצבעוניים ולמרתקים ביותר בחבל יונאן.

* שישואנגבאנה

 

על גבול גבול לאוס ומיאנמאר שוכן לו חבל שישואנגבאנה מקום מוצאו של צמח התה וביתם האוטונומי של מיעוט הדאי. האזור ששיחק תפקיד מהותי בדרך התה והסוסים מרובד בשבטי מיעוטים שונים, מטעי תה עם עצים בני מאות שנים, כפרים, שווקים, מקדשים, פארקים בהם חיים פילים ועוד..

אפשר לשלב טיולים רגליים של יום עד כמה ימים עם לינה בבתי הכפריים.  עקב האקלים הטרופי הטיול באזור מומלץ בחודשי החורף.

* אלה הם רק חלק מהמקומות ביונאן אליהם נוכל לקחת אתכם... יש עוד המון כפרים, הרים, עמקים, עיירות עתיקות ומסלולי טיול וטרקים מתוכם תוכלו לבחור.

 

* כל הטיולים הם טיולים בהתאמה אישית לכל מטייל וקבוצה.

 

* הטיול ביונאן אפשרי כל השנה כל מה שנשאר לכם לעשות הוא לבחור תאריך ואנחנו כבר נעזור לכם לבנות את הטיול האידיאלי לאותה עונה.

למפה של יונאן

מספר ישראלי
גילי 052-8762445
דור  058-5394704  
יובל 053-9403562 
שעות המשרד הן בין הימים ראשון עד חמישי בין 10:00-17:00
  • Facebook
  • Instagram
מסלולי טיולי בסין 
בייג'נג
יונאן 
סצ'ואן 
שנגחאי 
ש'יאן 
גווילין ויאנגשואו
גוויז'ואו 
טיבט
ש'ינג'יאנג
פארקים ושמורות טבע
הונג- קונג